Benefice Velký Rybník

Benefiční den s Toničkou se uskutečnil v sobotu 9. června na Velkém Rybníku. Celodenní program, jehož výtěžek byl určen na úhradu terapie pro dvouletou Toničku, přilákal stovky návštěvníků.

Benefiční akci uspořádalo město Hroznětín a Spolek obyvatel Velkého Rybníka a Ruprechtova. Ti zajistili bohatý program se spoustou pěveckých a hudebních vystoupení, kterým provázeli moderátoři Kamila Mikšovská a Viktor Braunreiter.

„Tak samozřejmě probíhá akce Benefiční den s Toničkou, kterou vlastně podporuje město Hroznětín docela velkou částkou, aby se vůbec ta akce  mohla uskutečnit. Velký díl vlastně v téhle akci má Spolek obyvatel Velkého rybníka a Ruprechtova, kteří v podstatě zajistili víceméně všechno, co tady dneska vidíte“ uvedl Zdeněk Jánský, místostarosta Hroznětína.

Malá Tonička, která žije se svými rodiči v Karlových Varech, trpí dětskou mozkovou obrnou, jež jí znemožňuje běžný pohyb. K uzdravení jí pomáhá intenzivní terapie v neurorehabilitačním centru Axon v pražském Motole. Finančně nákladná léčba, kterou je nutné absolvovat alespoň čtyřikrát ročně, však není hrazena zdravotní pojišťovnou.

„Chtěl bych říct, že jsme nesmírně vděční jak městu Hroznětín, tak všem partnerům a pomocníkům a všem dobrým lidem, který na Velkej Rybník  dneska přijeli a pomůžou naší Toničce s možností léčby, léčba není hrazena pojišťovnou, proto pořádáme různé benefiční akce a tím, že se akce ujalo město Hroznětín, mohli jsme se rozmáchnout a udělat akci opravdu velikou a myslím si, že to bude  pro dobrou věc, takže děkuju všem, kteří přijedou a děkujeme všem, kteří pomohli“ sdělil Viktor Braunreiter, strýc Toničky.

V rehabilitaci, která spočívá ve speciálních cvicích, je nutné pokračovat, aby Tonička jednou mohla mít úplně plnohodnotný a běžný život. Proto se na benefiční akci sešla řada účinkujících, kteří vystupovali pro dobrou věc a návštěvníci mohli přispět dobrovolným vstupným. Na místě nechyběl ani stánkový prodej charitativních odznáčků, ručních výrobků či dárkových předmětů. Připraven byl také doprovodný program pro děti, které mohly řádit ve skákacích hradech, svézt se na laně nad rybníkem a projet se v hasičském člunu či na čtyřkolkách.

Část prodeje ze všech stánků i z doprovodných akcí byla taktéž věnována Toničce. Další benefiční akce, Jízda naděje pro Toničku, kterou pořádá spolek Pomáhej srdcem, se uskuteční 30. června od 17 hodin v Ostrově.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Hroznětín