Benefice – Velký rybník

Benefiční den s Filípkem se uskutečnil v sobotu 8. června na Velkém Rybníku. Celodenní program, jehož výtěžek byl určen pro zdravotně postiženého Filípka, přilákal stovky návštěvníků.

Benefiční akci uspořádalo město Hroznětín a Spolek obyvatel Velkého Rybníka a Ruprechtova. Ti zajistili bohatý program se spoustou hudebních a tanečních vystoupení, kterým provázela moderátorka Kamila Mikšovská.

„Tak letos se koná již pátý ročník benefičních dní ve prospěch zdravotně hendikepovaných dětí. Letošní rok je pro Filípka Přibyla z Karlových Varů, který je opravdu postižen několika nepříjemnými zdravotními hendikepy“ řekl Zdeněk Jánský, místostarosta Hroznětína.

Filípkovi osud nadělil nelehký životní úděl v podobě několika genetických a metabolických postižení a od narození je postižený také syndromem růstové retardace. Výtěžek z veškerého sobotního programu tak bude určen právě jemu.

„V podstatě všechno, co se tady dneska děje, tak jde dneska Filípkovi 01:28 +  01:33 Tady za námi je bazárek s plyšákama, z různýma předmětama, kompletně výtěžek pro Filípka. Budou se konat ještě dvě aukce, kde se budou dražit speciální předměty. Vrcholem potom bude minibike a dres hokejistů Energie Karlovy Vary, podepsaný od všech hokejistů, další potom z útraty, tady v těch cateringcích, tak taky částečně jde na Filípka“ sdělil Zdeněk Jánský, místostarosta Hroznětína.

V rámci programu zahrály například kapely Depeche Mode Revival nebo Laura a její tygři. Nechybělo ani spousta zábavných atrakcí pro děti, jako skákací hrady nebo jízda ve člunu a lanová dráha nad rybníkem. Vstupné na akci bylo dobrovolné.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Hroznětín