Benefice pro Tomáška na Velkém Rybníce

Benefiční den na podporu nemocného Tomáška se uskutečnil v sobotu 17. června na pláži na Velkém Rybníce

Program benefičního dne, který pořádalo město Hroznětín ve spolupráci s dalšími partnery, odstartoval příjezdem veteránů. Následovala spanilá jízda motorkářů. I ti přijeli za burácení silných strojů podpořit Tomáška Janáčka z Nejdku, v jeho celoživotním boji s mozkovou obrnou.

“ Účel benefičního dne je přispět na rehabilitace. Ty jednotlivý procedury stojí řádově kolem 27 až 50 tisíc. Takže vlastně celá ta akce je na pomoc při těch rehabilitacích „, vysvětlil místostarosta města Hroznětín Zdeněk Jánský.

Do akce se zapojili a ruku k dílu přidali i Ostrovští hasiči.

“ My se tradičně zapojujeme do benefičních akcí a tady vozíme děti na člunu a rodiče přispívají na toho Tomáška „, uvedl Josef Černý z ostrovské jednotky hasičů.

Děti si mohly vyzkoušet lanovou dráhu nad rybníkem nebo si zaskotačit v nafukovacích hradech. Své stanoviště tu měla i Policie ČR. Zájemcům brali otisky prstů a ti odvážnější si mohli obléci i neprůstřelnou vestu. Vyrobit si bylo možnéi odznaky s předlohou Tomáškovy nohy nebo s vlastní motivem. Nechyběla  pohádka Cesta kolem světa v podání Divadla Letadlo.

Odpoledne na pláži si užíval i Tomášek se svou maminkou.,

“ Já bydlím v Nejdku a to a je mi osm. První třída a už umíme skoro všechny písmena a umíme počítat do dvaceti „, radoval se Tomášek Jánáček.

“ Tomášek má dětskou mozkovou obrnu s pastickou deparézou dolních končetin, což znamená, že má zkrácený achilovky. A znamená to pro nás to, že je Tomášek omezenej v pohybu, takže když jdeme někam dál nebo takhle tak potřebujeme kočárek, delší trasu neujde a na krátký vzdálenosti to se dá „, řekla maminka Tomáška Kateřina Jánáčková.

Tomášek je i přes svůj handicap usměvavý a veselý klučina, který má rád stejné věci jako každý osmiletý kluk. Radost ze života mu neubírají ani pravidelné návštěvy neurologie, psychologie, ortopedie a pravidelné cvičení. Rehabilitace a pobyty v lázních jsou pro rodiče Tomáška finančně náročné. Výtěžek z benefiční akce využijí rodiče právě na pobyt v lázeňském zařízení.

“ Tím, že jezdíme s Tomáškem pravidelně do těch lázní, tak na ten Lokomat. Je to vlastně robotickej přistroj, kterej je neurorehabilitační a dává vlastně Tomáškovi impulsy do mozku, jak má správně chodit a to je vlastně 27 tisíc na 10 hodin „, dodala Kateřina Janáčková.

Během sobotního odpoledne se na léčebné procedury vybralo 107 tisíc korun. Hudební program na pláži pokračoval až do pozdních večerních hodin

 

Rubriky:  Zprávy
Region:  Hroznětín