Běh s čelovkou

Další ročník běhu s čelovkou připadl na třetí adventní víkend. Stovky běžců opět dorazily podpořit tuto charitativní akci.

Stejně jako v předchozích letech se i tentokrát stal Dům kultury zázemím pro malé i velké běžce a účastníky běhu.   

“ Letos se koná 5. ročník běhu s čelovkou je určený pro paní Ladu a Péťu, kteří onemocněli roztroušenou sklerózou a jsou to občané města Ostrova“ řekla Michaela Valentová – organizátorka běhu.

Pro lepší organizaci byla na běh nutná registrace. Ta běžela již s dvouměsíčním předstihem.

„Tak především mohli běžet registrovaní, ale běželi i neregistrovaní, tak to prostě vždycky je, to člověk neuhlídá a vlastně trať je stejná jako každý rok, neměníme, protože ono to není moc jako dobré měnit terasu každý rok, aby běželi jinou trasou, to nemají rádi ty běžci“ doplnila Michaela Valentová – organizátorka běhu.

Každý účastník dostal startovací číslo a silikonový náramek, jako poděkování za účast. V rámci doprovodného programu, který k běhu již neodmyslitelně patří, byla hned vedle registrace pro děti připravena tvořivá dílna, dámy se mohly nechat nalíčit a nechybělo ani občerstvení. Na prostranství před domem kultury proběhla ohnivá show doprovázená bubeníky.

Protože běh pomáhá lidem, kteří bojují s roztroušenou sklerózou, dorazila jej opět podpořit i primářka RS centra z Teplic Marta Vachová a přispěla s osvětou tohoto onemocnění.

„Myslím, že určitě vědí více přicházejí stále dříve, nenechávají svoji nemoc, jaksi běžet v klidu bez povšimnutí, přicházejí při prvních příznacích a díky tomu se s ní opravdu dá dělat stále více, nebezpečí této nemoci je, že začíná mezi 20. a 40. rokem věku, kdy většina lidí veškeré své příznaky, které je první postihnou považuje za něco, co je třeba s únavou a lehce to přejdou a ta nemoc pak může běžet potichu dál a projevit se v době, kdy už s tím nejde až tolik dělat“ uvedla prim. MUDr. Marta Vachová – primářka RS centra.

Samotnému běhu předcházela hromadná rozcvička pro zahřátí a protažení svalů.

Pak už se úderem půl 6 vydal světélkující dav do ulic města.

Prvním běžcem, který dorazil do cíle již po 18 minutách, byl Lukáš Hamata. Následovali ho další účastníci, kteří trasu také zdolali bez problémů. I tentokrát pokračovala akce after party v sále Domu kultury, kde vystoupilo Trio Páni kluci i gymnastky při TJ MDDM Ostrov. O hudební doprovod se postarala skupina U mě dobrý. Před jedenáctou hodinou došlo konečně k předání šeků z výtěžku za dobrovolné startovné. Vybraná částka 52 500 korun byla rozdělena mezi Ladu a Péťu.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov