Běh s čelovkou 2017

  1. ročník běhu s čelovkou opět nezklamal. Sešly se stovky lidí, které měly chuť udělat něco pro své zdraví a zároveň pomoci dobré věci.

Registrace na již čtvrtý ročník běhu s čelovkou byla spuštěna v říjnu. V den konání běhu se počet registrovaných účastníků zastavil na čísle 657. Počítalo se s tím, že se ale nemusí jednat o číslo konečné. Stejně jako v předchozích letech byla připravena bezpečná 4,5km trasa vedoucí městem. Každý běžec se musel zaregistrovat a zároveň stvrdit svým podpisem účast na vlastní nebezpečí. Nechyběl ani dárek.  

“ Letos jsme připravili silikonové náramky a letos poprvé jsou startovní čísla, někdo se podivuje nad tím, proč máme startovní čísla, ale já vlastně jsem vyslyšela přání účastníků hlavně teda jako těch běžců „, uvedla organizátorka běhu Michaela Valentová.

Výdej startovních čísel ocenili nakonec i organizátoři. Díky nim byl přesně znám počet účastníků běhu. Ten skončil na čísle 678. V předsálí Domu kultury, kde registrace probíhala, si bylo možné nechat poradit se správnou životosprávou od výživové poradkyně, od odbornic přes vizážistiku a líčení se dokonce nechat nalíčit nebo si vyslechnout cenné rady a cviky přímo od specializované fyzioterapeutky.

“ Startovné je dobrovolné, jsou připravené zapečetěné pokladničky, do kterých můžete přispět a tím podpořit vlastně Míšu, Marcelu a Terezku, které onemocněly roztroušenou sklerózou „, řekla Valentová.

Startu běhu s čelovkou předcházelo bubenické vystoupení Drum bandu Františka Zemana. V mrazivém počasí tak bubeníci pomalu rozproudili všem zúčastněným krev v žilách. Přesně úderem 18. hodiny se světélkující had vydal do ulic večerního města.

Všichni účastníci doběhli v pořádku bez újmy na zdraví. Za svůj výkon v cíli obdrželi drobné občerstvení. Večer dále pokračoval after party v sále Domu kultury. K tanci a poslechu hrála skupina U mě dobrý. Gymnastky při domě dětí vystoupily se skladbou Kvaska.

 

S dalším vystoupením přispěly dámy v rytmu populární Zumby.

 

Pak už následovala dlouho očekávaná dražba předmětů, které měli pomoci zvýšit výtěžek z dobrovolného startovného. Podle očekávání se na nejvyšší sumu vyšplhala fotografie Usaina Bolta s vlastnoručním podpisem.

 

Výtěžek z dobrovolného startovného se díky dražbě dostal na částku 76350 korun. Ta byla spravedlivě rozdělena mezi tři obdarované.

 

“ Mojí Terezce je 12 let a bohužel v mejch finančních možnostech není to dopřát jí rehabilitaci a léčbu jakou by potřebovala, já bych strašně timhle chtěla Míše a všem tady okolo moc poděkovat, protože díky těhdletěm penězům budeme moc odjet do lázní, který nám doufám pomůžou „, prozradila maminka obdarované Terezky Valerie Kadlecová. 

“ Mě ta Míša Valentová oslovila, já jsem jí to odmítla, protože si myslím, že tu pomoc potřebujou mnohem víc lidi kolem mě, a ona říká, že ne, že můžu jít tím příkladem, tak jsem do toho šla a když vidím kolem sebe ty lidičky, jak jsou úplně úžasný, jak se spojili v jedno, nepopsatelný okamžik, je to štěstí, krása, jsem vděčná za všechno, je to úžasný, všichni jste tady prostě úžasný „, sdělila obdarovaná Marcela Sekerová.

“ Člověk s touhle nemocí by měl cvičit jakoby pravidelnějc a často, než jednou jak to dovoluje zákon nebo jak nám to dovoluje pojišťovna, jednou za dva roky jezdit do lázní.  Takže určitě lázně tím zaplatím, přispěju si na lázně dodala obdarovaná Míša Havranová.

Zábava a dobrá nálada panovala v tanečním sále až do pozdních večerních hodin. Přispěla k tomu i show Ohnivého divadla Ignis. Akce se vydařila a splnila tak svůj účel. Pobavit i pomoci.

 

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov