Běh s čelovkou

Stovky běžců rozzářily v předvánočním čase ulice našeho města. Vysoká účast navíc pomohla podpořit dobrou věc.

Mírové náměstí se ve večerních hodinách 21. prosince hemžilo účastníky již 3. ročníku charitativního Běhu s čelovkou. Ten je určen na pomoc lidem s roztroušenou sklerózou. Hlavní organizátorkou, v jejíž hlavě se zrodila myšlenka pomáhat, je Michaela Valentová, která sama nemocí onemocněla.

„První ročník se konal v roce 2014, peníze byly předány poprvé RS centru Teplice, to je centrum kam docházím sama já a v roce 2015 byly peníze také předány do RS centra Teplice“, prozradila organizátorka běhu Michaela Valentová.

Od prvního ročníku počet účastníků, ale i vybraných finančních prostředků strmě narůstá. Zatímco se poprvé sešla necelá dvoustovka běžců a vybralo se necelých 20 tisíc korun, druhého ročníku se zúčastnilo 733 běžců a vybráno bylo téměř 90 tisíc korun. Organizačně se jedná o náročnou akci.

„Organizace čelovky nebo samotný takovýhle akce, kdy přijde 700 lidí, není to jednoduchý a já si troufám, říct, že když skončil druhý ročník, začla jsem připravovat třetí „, řekla organizátorka běhu.

Registrace závodníků probíhala v Domě kultury už od 16 hodin. Každý účastník obdržel talisman 3. ročníku, malou rolničku symbolizující štěstí. Kdo měl zájem, mohl také přispět jakoukoli částkou do připravených zapečetěných kasiček.

„Letos se peníze předávají přímo nemocným dětem, které onemocněly roztroušenou sklerózou a jedné nemocné ženě“, dodala Michaela Valentová.

Úderem 19. hodiny, se po krátké organizované rozcvičce, vydal had světélkujících běžců do ulic města. Jejich počet opět dosáhl úctyhodného čísla 626. Nezávodilo se, každý si mohl zvolit vlastní tempo, klidně i 4,5 kilometrovou trasu ujít. Na bezpečnost účastníků dohlížela městská i státní policie, ostrovští hasiči, ale i celá řada dobrovolníků. Těm všem patří velký dík. Nakonec se pro tři bojovnice s roztroušenou sklerózou Míšu, Terezku i Romanu podařilo vybrat částku 55 717 korun, kterou se díky dražbě a sponzorům podařilo dorovnat na rovných sto tisíc korun.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov