Běh 17. listopadu v zámeckém parku

Běh 17. listopadu pořádaný MDDM Ostrov spolu s atletickým oddílem TJ MDDM Ostrov proběhl v sobotu 11. listopadu.

 Jubilejní 40. ročník Běhu 17. listopadu je velmi oblíbený přespolní běh, který se i letos uskutečnil v ostrovském zámeckém parku. Trať byla rovinatá a vedla po cestách s povrchem převážně pískovým a hlinitým. Zúčastnil se rekordní počet běžců.

“ Podle posledních zpráv mám údaj, že se zúčastnilo 340 dětí i dospělých a mám velkou radost, protože letos je 40. ročník a ta 40 na konci té 340 je taková docela symbolická, takže máme velkou radost, že letos máme rekordní počet a že děti hezky závodili v tomto počasí a přišlo jich tolik a nesedí doma u televize „, řekla pořadatelka Eva Zekuciová.

 Závodilo se v deseti věkových kategoriích. Jako první se na 100 metrovou trasu vydali rodiče s dětmi do šesti let. Nejmladší a mladší předžáci běželi 580 metrů, starší předžáci už 840 metrů. Mladší žactvo čekala trať dlouhá 1150 metrů a starší žactvo 1880 metrů. Dorostenky a dorostenci museli zdolat trasu dlouhou 2640 metrů a juniorky se ženami a veteránkami ještě o 310 metrů více. Junioři, muži a veteráni se vydali na nejdelší trať závodu a to 5480 metrů. Na stupních vítězů se objevili i ostrovští závodníci. Jména těch nejlepších, anketu, rozhovory a více informací se dozvíte v prosincovém vydání sportovního pořadu S mix a nyní již na facebookových stránkách atletického oddílu TJ MDDM Ostrov.

“ Náš atletický oddíl si v letošním roce založil nové stránky na fb, máme atletika Ostrov, kde jsou napsané nové události a závody. Je tam dnešní běh 17. listopad, kde můžete najít veškeré informace a fotky z dnešních závodů, které byly vkládány průběžně a pokud máte některé fotky, tak budeme rádi, když nám je tam dáte „, prozradila bývalá závodnice  Anna Zekuciová.

 

Rubriky:  Sport Zprávy
Region:  Ostrov