AVON pochod v Ostrově

Historicky první Avon pochod se v našem městě uskutečnil 4. září. Mírové náměstí se v průběhu pondělního odpoledne zahalilo do barvy růžových triček a balónků.

Každoročně se Avon pochod koná díky lidské solidaritě ve více než 58 zemích světa na důkaz podpory ženám s rakovinou prsu. Díky iniciativě Michaely Valentové se letos pochod uskutečnil i v Ostrově. Za společného přestřižení pásky hned několika patronů se účastníci vydali do ulic našeho města.

“ Myšlenka uspořádat v Ostrově Avon pochod se zrodila v ten moment, kdy mi moje hodně blízké kamarádky řekli, že mají rakovinu prsu, tak jsem si řekla, sakra musí se o tom začít mluvit víc a musí trošku ta veřejnost vědět, že je to vážný „, zkonstatovala organizátorka Michaela Valentová.

Onemocnění postihuje ženy v každém věku a důležitá je prevence. Akce se podle slov Míši plánuje tři, čtyři měsíce dopředu. Nutné je zajistit spoustu věcí, ale jak říká, kdo chce podobnou akci uspořádat, ten to udělá. Důležité je chtít pomáhat. A ten kdo chuť měl, přišel a navíc zakoupením předmětů se stužkou anebo tričkem přispěl i k výtěžku z prodeje, který je určen Alianci žen proti rakovině prsu. Ten se nakonec vyšplhal na částku 70 092,- Kč. Součástí Avon pochodu byl i bohatý doprovodný program, kde se vystřídali hasiči, gymnastky, mažoretky a další. Nechyběla ani módní přehlídka dětského oblečení.

Symbolického společného vypuštění balónků, na důkaz podpory ženám s rakovinou prsu, se ujal zpěvák David Deyl.

Síla okamžiku se nedá popsat, musí se zažít. Jak nám prozradila Michaela, pod její taktovkou se určitě nejedná letos, ani v příštích letech o poslední akci podobného rázu.

“ Každý ví, asi že v Ostrově pořádám běh s čelovkou, letošní ročník vychází na sobotu 2. prosince a tak já to nechám takový ještě překvapení, co se všechno bude dít, ale bude to stát zase za to si myslím, a zase pomůžeme „, řekla Valentová.

Bližší informace k dobročinným akcím nalezne veřejnost na fb i webových stránkách spolku Pomáhej srdcem, jehož zakladatelkou je Michaela Valentová.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov