Avon pochod

V pořadí již druhý Avon pochod se v Ostrově uskutečnil v neděli 2. září. Přijít vyjádřit svou podporu ženám s rakovinou prsu přišli dospělí i děti.

Avon pochod se každoročně koná ve více než 58 zemích světa. Po loňském úspěšném prvním ročníku, ale hlavně díky iniciativě Michaely Valentové a spolku Pomáhej srdcem, se tentokrát akce konala v zámeckém parku. Společné přestřižení pásky proběhlo opět v režii patronů pochodu.

Nenáročná ani ne dvoukilometrová trasa pochodu vedla tentokrát Starým městem. Absolvovat ji tak mohl každý, dokonce i ti nejmenší účastníci, podstatné bylo splnění hlavního účelu.

„Je to pochod na podporu žen, který onemocněly s rakovinou prsu, je to boj vlastně za zdravá prsa a proč zrovna v Ostrově já si myslím, že osvěta a rakovině prsu je malá a je to stále potřeba připomínat, aby ty ženy opravdu na tu prevenci chodily, aby opravdu se hlídaly a nebraly to na lehkou váhu“ uvedla Michaela Valentová – Pomáhej srdcem z.s.

Právě rakovina prsu, a to je bohužel velice smutné konstatování, je jedním z nejčastějších onemocnění u žen různého věku. Podpořit boj bylo možné zakoupením různých předmětů se symbolickou stužkou. Částka z prodeje je vždy věnována na výzkum, léčbu, ale i prevenci tohoto rakovinného onemocnění. Překvapením pro všechny zúčastněné bylo symbolické a emotivní vypuštění desítky bílých holubic, doplněné oficiální písní Avon pochodu v podání zpěváka Davida Deyla.

„My jsme první v Ostrově, kdo nevypouští balónky, společnost Avon od toho odstoupila z důvodu, abysme neznečišťovali životní prostředí“ dodala Michaela Valentová – Pomáhej srdcem z.s.

Součástí Avon pochodu byl rovněž bohatý doprovodný program. Děti si mohly zařádit například při Bumber Ballu, od hasičů, se, a to nejen ony, mohly dozvědět více i o správném a nesprávném hašení jedlého oleje.

S tanečním vystoupením přispěly mažoretky i gymnastky při MDDM Ostrov, ale i pan Stránský se svými psy, který se věnuje canisterapii.

Avon pochodu přálo naštěstí i dobré počasí, které tak jen podpořilo skvělou atmosféru akce, jakou pomoc ostatním bezpochyby je.

 

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov