Atletický areál

Atletický areál, který v posledních dnech roste přímo před očima si do současné doby vyžádal náklady z městského rozpočtu převyšující 20 milionů korun.

Ostrov na výstavbu zažádal již třikrát o dotaci, ale v jejím získání nebyl úspěšné. Stavební práce jsou v plném proudu. Po úpravách terénu a podzemních pracích se pokračuje s budováním zázemí pro diváky.

“ Za náma je vidět modrá tribuna, která je vlastně dokončena, osazují se lavičky , osazuje se dlažby „, řekl vedoucí odboru investic Jiří Šuster.

Vybudován zde byl i chodník ze zámkové dlažby, který odděluje stadion od komunikace a místa stání pro dva autobusy. Dokončena byla také drenáž, odvádějcí vodu z celé plochy areálu, přeložka a přípojka na vodovodní řad, propojeny byly i jednotlivé šachty dešťové kanalizace a další. Firma nyní pomalu finišuje i s výstavbou zázemí pro sportovce.

“ Je dneska zateplená, máme střechu hotovou, provádí se rozvody, připravuje se pokládání dlažby a obkladů a vlastně finišuje se. Budou se osazovat dveře a to vnitřní zařízení, který potom potřebujeme „, sdělil Šuster.

Uvnitř budovy budou šatny včetně sociálního zázemí, klubovna a také sklad. Chybět nebude ani technická místnost, kde budou umístěna tepelná čerpadla, pro vytápění celého objektu. Kvůli dlouhé zimě a nepříznivému počasí se plánované dokončení výstavby areálu o pár týdnu protáhne.

“ Kolaudovat chceme na konci měsíce června a nejpozději na začátku července, záleží všechno na zaměření, na dokladech, který potřebujeme ke kolaudaci „, dodal vedoucí odboru investic Jiří Šuster.

Po kolaudaci přijdou ještě na řadu samotné terénní úpravy hřiště a oválu včetně travního porostu. Podle Jiřího Šustra by atletický areál měl být uveden do provozu začátkem školního roku 2017/2018.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov