Atletický areál

Výstavba atletického areálu, která město Ostrov přišla na 47 milionů korun, je téměř dokončena. V současné době finišuje zhotovitelská firma s menšími dodělávkami.

Stavební práce na bývalém fotbalovém hřišti v těsné blízkosti základní školy Masarykova byly zahájeny v květnu 2016. Firma zde odstartovala demoliční práce a stavební technika srovnala se zemí zchátralou tribunu a dvě garáže. V září následovaly přípravné práce terénu.

“ Tady probíhaly takzvaná spodní stavba, čili úprava pláně, začala se kopat kanalizace, drenáže a všecky věci, který nejsou dneska vidět „, vysvětlil vedoucí Odboru investic Jiří Šuster.

Veškeré podzemní práce jako je přípojka kanalizace, vody a podobně dokončovala stavební firma na přelomu roku. V další fázi započala výstavba jednotlivých objektů.

“ Počínaje tribunou, vlastním podkladem dráhy a další zpevněný plochy, včetně šaten, to znamená budovy, kde bude sídlit atletickej oddíl „, řekl Šuster.

Uvnitř budovy jsou šatny dámské a pánské včetně sociálního zázemí, klubovna s malou kuchyňkou a také dva sklady. Jeden bude sloužit na ukládání sportovního náčiní a druhý na uskladnění věcí k provozu areálu. V technické místnosti jsou umístěna tepelná čerpadla pro vytápění celého objektu. Zastřešená tribuna, situovaná pod plaveckým bazénem, pojme až dvě stě diváků. Součástí je i prosklená místnost.

“ To je vlastně takový centrum měření. Tam je to přípravený pro to, kdyby tady byla cílová kamera. Ovládají se tam reproduktory a další věci „, sdělil vedoucí Odboru investic.

Dokončeno je už i venkovní sportoviště. To je od zázemí pro sportovce odděleno zábradlím pro větší bezpečnost. Podle projektu byl uprostřed areálu vybudován ovál o délce tři sta třicet tři metrů z tartanového povrchu.

“ V prostředku oválu je dopadová plocha pro všechny možný disciplíny, počínaje oštěpem, disk, i koule by se tady dala. Potom podél vlastně toho jsou dopadiště skoku do dálky a trojskoku „, řekl Jiří Šuster.

V prostoru, kde se nachází víceúčelové hřiště je také místo pro skok o tyči a skok do výšky. Připraveny jsou zde už i matrace pro tyto disciplíny, přikryté plachtou, která je chrání před deštěm. Vyznačená jsou tu i hřiště na tenis, volejbal. Nechybí ani mobilní koše pro košíkovou. Ve spodní části areálu mělo podle projektu vzniknout i fotbalové hřiště.

“ Dneska všechno máme oplocený, je to připravený. Zatím vedení města nerozhodlo o tom, zda se tohleto bude realizovat „, konstatoval Šuster.

Celý areál je po jeho odvodu oplocen a vybudováno zde bylo i deset parkovacích míst pro automobily, včetně staní pro vozíčkáře, a také místo pro dva autobusy. Na financovaní projektu zažádal Ostrov již několikrát o dotaci, ale v jejím získání nebyl úspěšný.

“ Ještě nemáme vypořádaný finanční celkový objem. Zatím máme poslední částku včetně dodatku, kdy se pohybujeme do 47 milionů korun „, zhodnotil vedoucí Odboru investic Jiří Šuster.

V průběhu července přijde na řadu kolaudace stadionu. Do ostrého provozu by sportoviště mělo být uvedeno začátkem září letošního roku.

 

Rubriky:  Sport Zprávy
Region:  Ostrov