Aplikace – Česká obec

Město Ostrov je prakticky jedno z největších měst, kromě několika městských částí Brna, které našlo způsob, jak pružněji komunikovat se svými občany.

S občany město komunikuje několika způsoby.

„Základem komunikace s občany je samozřejmě webová prezentace na adrese www.ostrov.cz, nenechali jsme stranou ani sociální sítě, takže určitě znáte fb stránky města ostrov kde oproti těm webovým stránkám můžou občané i reagovat, diskutovat, posílat tam obrázky, to je teďka novinka, že jsme umožnili i přispívat nejenom reagovat“ řekl Ing. Marek Poledníček – místostarosta města Ostrov.

Tento způsob komunikace, se podle slov místostarosty města, ukázal  zatím jako nejlepší.

„Aktivní propojení webových stránek s facebookovou prezentací se nám vyloženě osvědčilo, protože můžeme aktivně v podstatě online reagovat na všechny připomínky, které mají hlavu a patu“ dodal Ing. Marek Poledníček – místostarosta města Ostrov.

I přesto ale vedení města přemýšlelo, jak kontakt s veřejností ještě více vylepšit. Ani dnešní fenomén Facebooku není všemocný, lidé vždy nemusí vidět všechny nasdílené příspěvky.

„Takže  tou další možností, která je v podstatě stoprocentní, je aplikace do mobilního aplikace do mobilního telefonu nebo nebo tabletu, kdy v podstatě ta aplikace je propojená s webovou prezentací a když my napíšeme novou informaci na web, tak automaticky na na mobilní telefon, kde je nainstalovaná ta aplikace Česká obec, tak přijde informace o tom, že tam ta novinka je“ dodal Ing. Marek Poledníček – místostarosta města Ostrov.

Počty majitelů chytrého telefonu závratně stoupají. Nainstalování aplikace Česká obec je velice rychlé. Stáhnout si ji je možné zdarma na Google play nebo App store. Dostupné je zde i krátké video s užitečnými radami.

Díky aplikaci tedy odpadne mnohdy i zdlouhavé vyhledávání čerstvých informací. Novinky máte v uvozovkách jako na dlani.

„Ty novinky jsou nejrůznějšího druhu, jednak jak říkáte odstávek, že je problém na poště nebo to může být nová informace na úřední desce a do budoucna tam budou i významné kulturní akce, takže když tam dáme pozvánku na ples, tak ten občan si může, když ho to zaujme, zmáčknout tlačítko a zapíše se mu to jeho kalendáře v mobilním telefonu“ řekl Ing. Marek Poledníček – místostarosta města Ostrov.

Doposud funguje aplikaci jednostranně, informace tedy zasílá pouze město. V horizontu jednoho až dvou měsíců bude ale aplikace dvousměrná.

„To znamená že když bude občan chtít nás upozornit na nějakou nějaký nepořádek nebo mít nějaký námět, tak může mobilním telefonem tu věc vyfotit a poslat nám to na město právě pomocí té aplikace“ dodal Ing. Marek Poledníček – místostarosta města Ostrov.

Přestože kampaň k využívání služby aplikace Česká obec bude spuštěna se začátkem února, již nyní si ji stáhlo a využívá ji 69 lidí. Podle předpokladů se toto číslo ale mnohonásobně zvýší a pomůže tak k mnohem rychlejší a kvalitnější komunikaci mezi městem a občany.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov