Anděl na drátě

Zájem veřejnosti o sociální službu Anděl na drátě zjišťuje v těchto dnech odbor sociálních věcí a zdravotnictví městského úřadu Ostrov.  

Nepřetržitá asistenční a tísňová péče „Anděl na drátě“ je určena především seniorům a osobám se zdravotním postižením, u kterých se zvyšuje riziko pádu, náhlé nevolnosti, slabosti či kolapsu.

„Přístup města je takový nebo naše představa je taková, že my bychom zakoupili zařízení, jehož cena se pohybuje kolem dvou a půl tisíce a ti uživatelé by si potom platili provoz toho zařízení“ uvedl Ing. Marek Poledníček – místostarosta města Ostrova.

Princip služby totiž spočívá v tom, že klient má stále u sebe malé elektronické zařízení, přívěsek nebo náramek s tlačítkem, po jehož stisknutí se ozve hlas asistenta. Ten po vyhodnocení situace zvolí postup a formu zajišťované pomoci. Profesionálně proškolený asistent je s klientem v neustálé komunikaci až do úplného vyřešení celé situace. Zařízení navíc dokáže samo rozpoznat a upozornit na nestandardní situace, jako je náhlý pád či déle trvající nehybnost, i když klient nestihne aktivovat tlačítko.

„My počítáme, že těch zařízení koupíme pro začátek asi 20, myslíme si, že by to pro tu první vlnu mohlo stačit“ doplnil Ing. Marek Poledníček – místostarosta města Ostrova.

Měsíční poplatek za službu činí 380 korun. Klient si službu hradí sám,hradit mu ji může i rodina a navíc je možné na úhradu měsíčního poplatku využít i příspěvek na péči. V případě zájmu o nabízenou sociální službu je nutné kontaktovat paní Marii Marcinkovou, pracovnici městského úřadu na uvedených kontaktech /tel. 354 224 858, email: mmarcinkova@ostrov.cz/. Součástí služby je také non-stop linka pomoci a bezpečí pro seniory a poradna pro seniory. Další výhodou je možnost přijímat hovory na zařízení od rodiny a přátel a také neomezené volání ze zařízení na jakákoliv čísla v rámci veškerých států Evropské unie.

 

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov