Aktivity MDDM

MDDM se po celý rok stará o aktivity pro děti z Ostrova i okolí. Již pěknou řádku let se mezi ty nejoblíbenější řadí příměstské tábory a letní tábor v Manětíně.

Každý rok připraví pracovníci Domu dětí tématickou celotáborovou hru, která provází děti všemi turnusy.

„Letošní tábor v Manětíně se nesl v duchu Cesta kolem světa, kdy děti navštívily Japonsko, Ameriku, Čínu, Brazílii a tuto hru si užívalo bezmála 700 dětí“ uvedla Bc. Dagmar Gburová – pracovnice MDDM.

Táborová hra je vždy zakončena poutí. Ta se tentokrát nesla ve stylu karnevalu Rio de Janeiro. Ve spoustě soutěží a zábavných her děti vyhrávaly odměny a sladkosti. Celou párty zakončil slavnostní raut.

Kvůli velkému zájmu stoupl počet pořádaných turnusů na 6. Kapacita tábora v prázdninových letních měsících tak byla plně vyčerpána.

„Dále jsme pořádali příměstské tábory 4 sportovní, 4 tábory v Ekocentru a novinkou v letošním roce byly i tábory, kdy děti chodily dopoledne bruslit a v posledním týdnu proběhl i tématicky zaměřený tábor soustředění gymnastek“ sdělila Bc. Dagmar Gburová – pracovnice MDDM. 

Všechny aktivity by nebyly možné bez pomoci nadšenců a dobrovolníků, kterým tímto patří velké poděkování. Odměnou jim je spokojený úsměv na tvářích malých i velkých táborníků.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov