Akce Domu kultury

Přestože dům kultury prochází rozsáhlou rekonstrukcí, mají jeho zaměstnanci plné ruce práce s organizací mnoha akcí, které je čekají a zčásti se přesouvají pod širé nebe.

V uplynulých dnech došlo na budově již k výměně prvního okna. Následovat jej budou další. Interní aktivity budou z tohoto důvodu omezeny. V provozu zůstane kinosál a divadlo a to po celou dobu rekonstrukce. Provoz v dalších prostorách se bude odvíjet od postupu prací zhotovitelské firmy.

„Nicméně stěhujeme se vlastně ven, takže začínáme už v červnu Dnem pro ostrov jsme venku, v červenci budou dva velké koncerty v parku, Queen Revival v srpnu, další aktivity v září na festival by měl být Dům kultury už připraven, aby jsme mohli festival realizovat v říjnu“ sdělil Ing. Miroslav Očenášek – ředitel Domu kultury.

Právě festival je již mnoho let jednou z největších kulturních událostí ve městě.

„Počítáme s tím, že festival dostane tři dny navíc, začínáme už v pátek 4. října do dalšího pátku, takže festival nebude 4 bude 7 dní a ty první tři dny budou věnovány aktivitám v Ostrově“ uvedl Ing. Miroslav Očenášek – ředitel Domu kultury.

Letošní téma festivalu zní Žijeme sportem.

„Můžeme prozradit, že na náměstí bude jakási veliká půjčovna, takový velký sportpark připravený, kde si budou moci děti vyzkoušet takový ty tradiční jednoduché hry, který jsme možná hráli kdysi před 20, 30 lety jako malé děti“ řekl Ing. Miroslav Očenášek – ředitel Domu kultury.

Podle slov ředitele domu kultury probíhají i jednání o fotbalovém zápase hvězd, který by měl připadnout s největší pravděpodobností na neděli 6.října. Objevit by se zde mohly některé z větších hvězd fotbalového světa versus v uvozovkách fotbalisté z našeho města. Tím novinky, ale nekončí.

„Povedlo se nám dohodnout spolupráci s nadací ČEZ, takže pokud znáte taková ta kola, kde se šlape na festivalech pro nějakou dobrou věc, tak u nás ty kola budou v pondělí 7. října budou na náměstí, takže chtěl bych pozvat veřejnost ostrovskou, aby si přišla v uvozovkách zašlapat na kole, protože budeme vydělávat penízky pro nějakou dobrou věc v Ostrově“ doplnil Ing. Miroslav Očenášek – ředitel Domu kultury

O všech změnách a novinkách se veřejnost dozví na internetových stránkách, které v těchto dnech prochází posledními úpravami.

„V červenci spustíme nové stránky domu kultury, budou moderní, budou lepší, budou propojený přímo do systému i distributorů kin, takže tam si trošičku polepšíme a nicméně web festivalu Oty Hofmana je nový a měl by být do 14 dnů spuštěn taky, takže i tam jsme se odrazili někde ode dna, bude to hodně velká změna pro diváky“ dodal Ing. Miroslav Očenášek – ředitel Domu kultury.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov