Adventní tvoření v MDDM

Akce s vánoční tématikou si pro širokou veřejnost připravil na prosincové víkendy Městský dům dětí a mládeže .

První prosincová sobota se v Domě dětí nesla v duchu adventního tvoření. Odpolední dílnička byla určena především dětem, aby si vlastnoručně vyrobily tradiční ozdobu, která neodmyslitelně patří k vánočnímu období.

“ Nastává nám adventní čas a my si potřebuje připravit domů nějakou výzdobu a dneska tady tvoříme adventní věnce. Strašně frčí šedivá a bílá barva, nevím jak je to možný, ale prostě dneska šedivá barva je úplně top „, prozradila flóristka a aranžérka věnců Míša Němcová.

Od nepaměti je tradiční barva Vánoc a adventních věnců zelená, červená a zlatá. Před tvořením věnců je důležitá příprava materiálu. Podle Míši Němcové je základem nastříhané chvojí, korpusový věnec a drátek.

“ Uděláme si takovej ten základ. A pak jsme k tomu potřeba svíčky, bodce pod ty svíčky, aby nám nevyhořel dům a pak jsou k tomu různý ty přízdobičky a to už je na vás co tam dáte, jestli přírodní věci, mašle, skořice, ořechy , prostě cokoliv „, řekla Míša Němcová.

Na přízdobu je možné použít i přírodní materiál jako například, oříšky, šišky, sušené ovoce a podobně. Fantazii se meze nekladou. Podle aranžérky trvá výroba jednoho věnce zhruba půl hodiny až hodinu, podle zručnosti tvůrce. S umístěním zapálených věnců by měli být lidé obezřetní. Nejvíce požárů v tomto období je právě ze svíček na adventním věnci. Tvořivé dílny pro veřejnost budou v Domě dětí pokračovat.

“ Připravujeme ještě další akce, je to 10.12, co budeme mít, budeme dělat vánoční ozdoby, barevné takové veselé vánoční ozdoby z barevných papírů, další akce je 16.12 a to máme nepečené cukroví. Takže to se budou dělat různé kuličky , Rafaelo kuličky, včelí úly „, dodala pracovnice MDDM Ostrov Renata Matoušková.

Podrobnější informace k naplánovaným akcím jsou k dispozici na internetových stránkách Domu dětí.

 

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov