Advent v Domě dětí

Městský dům dětí a mládeže si  na nadcházející víkendy připravil několik akcí s vánoční tématikou.

S příchodem adventního času se prostory Domu dětí zahalily do vánoční výzdoby. Na chodbách jsou již ozdobené stromky a na výstavce se pyšní andělíčci z různých materiálů, které vyrobily děti v rámci rukodělné soutěže Anděl posel dobrých zpráv. První adventní akce se uskutečnila v sobotu 26. listopadu.

„Šlo o tvoření adventních věnců, protože se nám blíží adventní čas. Je hodně důležitý mít nastříhaný chvojí, nějaký větvičky. Pak je základní věc korpus potřeba, je k tomu potřeba drátek na to omotávání a samozřejmě jsou důležité bodce pod ty svíčky“, vysvětlila flóristka a aranžérka věnců Míša Němcová.

Bez nich není bezpečné svíčky na věnci zapálit. Na přízdobu je možné použít jakýkoliv materiál jako například, oříšky, šišky, sušené ovoce a podobně. Fantazii se meze nekladou. Podle aranžérky trvá výroba jednoho věnce zhruba půl hodiny až hodinu, podle zručnosti tvůrce. Ti nejmenší si na své přišli v divadelním sále v prvním patře.

„Přivezla jsem sem pohádku Vánoční hvězdička, já tomu říkám kouzelná hvězdička. Spousta dětí to co si přeje pod vánočním stromečkem nedostane, moje pohádka je naučí, jak si přát, aby se jim přání splnila i bez vánočního stromečku“, uvedla herečka a majitelka divadélka Nána Milena Jelínková.

Ručně ušité loutky krtka, medvěda, zajíce a dalších, děti podle jejich výrazů ve tváři uchvátily. Ocenily je hlasitým projevem.

„Podstata toho příběhu je taková, že přiletí hvězdička a to si přála, aby její záře všechna srdce rozehřála, ale zazářit může jen na stromě, který je slavnostně ozdoben“, prozradila Milena Jelínková.

Loutková pohádka divadélka Nána měla veliký úspěch, pohádkový příběh bezpochyb naladil tu pravou vánoční atmosféru. Na další adventní víkendy má Dům dětí připraveny další zajímavé akce pro všechny bez rozdílu věku.

„Každý víkend bude takový výtvarný pro děti. 3. prosince budou děti vyrábět z korálků ozdoby. Čtvrtýho bych hned ráda pozvala na Mikulášskou besídku k nám do Domu dětí“, doplnila pracovnice MDDM Ostrov Bc. Dagmar Gburová.

Veškeré informace k plánovaným adventním akcím jsou dostupné na stránkách Domu dětí.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov