Nové haly v areálu bývalého závodu Škoda

V areálu bývalého závodu Škoda vyrostou dvě obří haly.

Zástupci developerské firmy Panattoni navštívili zhruba před týdnem městský úřad v Ostrově, aby informovali vedení města o dohodě se současným majitelem areálu bývalého závodu Škoda o realizaci projektu, díky kterému zde vyrostou, v docela krátkém časovém intervalu, dvě obrovské haly o rozloze 10 a 2 hektarů.

„Je to klasický developerský záměr, tzn. že oni by nám do nějaké doby měli přivést i prvního svého spoluinvestora nebo nájemníka, kterého by nám měli představit, takže Vám zatím neřeknu, kdo to je, je to nějaká nadnárodní firma, která už působí v ČR, to je jediné co k tomu mohu říci“, prozradil starosta města Ostrov Bc. Pavel Čekan.

Podle časového harmonogramu je předpoklad takový, že ve druhém kvartále příštího roku, by firma chtěla mít již vyřízeno stavební povolení a veškerou administrativu k tomu, aby začala stavět. V lednu až únoru 2018 by mohl být spuštěn provoz prvního nájemníka.

„To znamená, že čtvrtý kvartál příštího roku 2017, že by měl být nábor zaměstnanců, předpokládá se tam zhruba 500 zaměstnanců“, doplnil starosta Čekan.

Mzdové podmínky pro zaměstnance by zde podle slov starosty měly být velmi výhodné. Navíc by se díky projektu konečně mohlo podařit opravit i cyklostezku a chodník v těsné blízkosti závodu, včetně chybějícího osvětlení. K projektu je plánována v dohledné době i tisková konference, která s sebou přinese i bližší informace, o kterých Vás budeme informovat prostřednictvím našich zpráv.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov