Nábor nových strážníků pro městskou policii Ostrov

Městská policie opět vyhlásila výběrové řízení na nové posily do svých řad.

Důvodem k vyhlášení dalšího výběrového řízení je odchod 4 strážníků v posledním půlroce.

„V současné době je plánovaný stav 16 strážníků + jeden strážník na veřejnoprávní smlouvu do města Hroznětín, tím že nemáme 4 strážníky tak máme velký podstav, což řešíme přesčasovýma hodinama, to není ideální stav“, uvedl zástupce velitele MP Ladislav Martínek.

V předchozích výběrových řízeních se podařilo vybrat tři nové strážníky, kteří jsou v současné době na škole. Vyhlášené výběrové řízení má pomoci k doplnění stavu o další dva strážníky.

„Musí to být občan starší 21 let, musí být bezúhonný, spolehlivý, středoškolské vzdělání,  samozřejmostí je sportovní a fyzická zdatnost a zdravotní způsobilost“, upřesnil Martínek.

Zájemci o pozici strážníků naleznou všechny potřebné informace na internetových stránkách města, v sekci volná místa. S žádostí o místo je možné dorazit také přímo na služebnu městské policie.

„S vybranými účastníky bude učiněn pohovor, ty kteří se nám budou líbit, budou pozvaní na výběrové řízení, kde splní fyzické prověrky a ten kdo projde fyzickými prověrkami bude poslán na psychotesty“, řekl zástupce velitele MP.

Fyzické testy nejsou pro průměrného sportovce nijak náročné. Obsahují člunkový běh, kliky, celomotorický test a na závěr ještě kilometrový běh.

Uvedené disciplíny je nutné splnit ve stanovených limitech, s daným bodovým ohodnocením.  Úspěšné a vybrané adepty čeká vstupní studijní školení.

„Finančně po dobu studia je zařazen dva měsíce strážník v páté platové třídě, po složení zkoušek se stane strážníkem, kdy je zařazen do 7. platové třídy příslušného platového stupně podle odsloužených let u jiného zaměstnavatele“, doplnil Ladislav Martínek.

Samozřejmostí je rizikový příplatek 3000,- Kč, 500,- Kč za směnnost a také osobní příplatek za dobrou činnost a další výhody, které se uchazeči dozví přímo u náboru. Do řad městské policie se mohou hlásit i ženy, ty ovšem musí splnit úplně stejné podmínky jako muži.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov