49. ročník FOH

Dětský filmový a televizní festival Oty Hofmana s tématem Roboti odstartoval v neděli 8. října.

49. ročník dětského filmového a televizního festivalu Oty Hofmana byl neoficiálně zahájen lampionovým průvodem.

Stejně jako v uplynulých letech se ulicemi našeho města vydaly stovky dětí v doprovodu rodičů na pouť městem se světélkujícími lampiony. K průvodu se připojovali lidé i libovolně na jeho trase, která vedla po Hlavní třídě.

Cílem průvodu bylo i tentokrát Mírové náměstí. Protože jsou letošním tématem Roboti, čekalo na všechny překvapení v podobě dvou autobotů, důvěrně známých Transformers. Svou show předvedli Optimus Prime a Bumble Bee.

Následoval famózní ohňostroj, doplněný jak jinak, hudbou z Transormers.

Filmový maraton pokračoval hned v pondělí 9. října slavnostním zahájením v kinosále Domu kultury. Úvodní vystoupení patřilo souboru Hop Hop, základní umělecké školy Ostrov pod vedením Ireny Konývkové a Ondřeje Šulce.

Sedadla v sále obsadily nejen děti ze základních škol, ale i zástupci města a Karlovarského kraje a další pozvaní hosté. Role moderátora se ujal známý herec Petr Vacek se svým osobitým humorem.

Pak už nic nestálo v cestě promítání prvního soutěžního filmu, Špunti na vodě. O přízeň dětského publika tentokrát bojovalo 9 soutěžních snímků, ze kterých 5 filmů představovalo tvorbu filmovou a 4 snímky tvorbu televizní. Festival, ale nebyl jen o soutěžních filmech, doplněn byl spoustou doprovodných akcí a výstav. Jak vše dopadlo, kdo vyhrál, a další zajímavosti, to vše uvidíte v reportáži vysílané v příštím týdnu.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov