49. ročník FOH

49. ročník dětského filmového a televizního festivalu Oty Hofmana plný filmového promítání, tvoření i zábavy, zná své vítěze.

Festival začal, stejně jako v loňském roce, v neděli lampiónovým průvodem, po kterém následovala jedinečná show autobotů a ohňostroj. Od pondělního dne posuzovaly poroty dětská i dospělá a také děti celkem 9 soutěžních snímků, Pátá loď, Ani ve snu, Anděl páně 2, Pohádky pro Emu, Zázračný nos, Pravý rytíř, Slíbená princezna, Mazalové a Špunti na vodě.

Cen bylo tentokrát rozdáno celkem 11. Zlatého Dudka získali Ema Švábenská za roli Emy ve filmu Pohádky pro Emu a Filip Antonio za roli Kuby ve filmu Špunti na vodě.

“ Určitě chci poděkovat všem, všem, který mě podporovali celý mojí rodině, když jsem natáčela mě podporovali strašně moc. Bylo to první natáčení, trvalo to asi 2 měsíce a já jsem si to hrozně užila to natáčení mně bylo úplně líto, když jsme točili poslední scénu „, řekla dětská herečka Ema Švábenská z filmu Pohádky pro Emu.

“ My jsme si ten film strašně užili, byly to pro nás krásný prázdniny, byli jsme tam vlastně s celou rodinou Myslím, že i s celou natáčecí partou jsme byli dobrej tým a že se nám celej ten film poved. Nejvíc oceňuju to, že mě vlastně takhle ocenili mí vrstevníci, takže je to největší cena, co jsem kdy dostal „, radoval se dětský herec Filip Antonio z filmu Špunti na vodě.

Zahajovacím i závěrečným ceremoniálem provázel již po několikáté známý moderátor Petr Vacek, který se netajil tím, že do Ostrova velmi rád vrací

“ A tady nějak tím, že se to asi bere jako dětský festival, tak kdo sem přijede ať už jsou to různý politici, herci atd. tak najednou se trošku vrátěj do dětství, maj pocit, že už nemusí všechno brát, tak úplně vážně a díky tomu je tady strašně taková příjemná atmosféra „, řekl moderátor Petr Vacek.

Přestože se festival připravuje téměř s ročním předstihem, mohou nastat i výjimečné situace, které nikdo nečeká, ale nakonec dobře skončí.

“ Byl výjimečný závěrem, ten se nám povedl, i když to nebylo opravdu nahrané, zklamala nás technika, kdy nám nešel spustit film Anděl páně 2, ale díky tomu, že tady máme zkušené promítače, tak se to povedlo „, sdělila programová ředitelka festivalu Ilona Hálová.

Právě Anděl páně 2 byl vítězným filmem festivalu, který si vysloužil cenu Oty Hofmana za nejlepší dílo v kategorii do 12 let a zároveň cenu dětského diváka. Přehled dalších ocenění je k dispozici na internetových stránkách festivalu. Protože festival v příštím roce oslaví padesátku, budou tématem narozeniny  Přípravy na něj jsou již v plném proudu.

“ Současně s tím, ale také bude 90. výročí narození Oty Hofmana, takže to spojíme a budeme oslavovat. Bude ve stejném termínu, bude akorát začínat o den dříve, takže od 7. do 12. října 2018 „, dodala Ilona Hálová.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov