4. ročník Běhu s čelovkou

4. ročník běhu s čelovkou se v letošním roce uskuteční už za měsíc. Stovky nadšenců se opět sejdou, aby společnými silami podpořily dobrou věc a zároveň v předvánočním čase udělaly něco pro své zdraví.

Předchozí ročníky se konaly sice také v předvánočním čase, ale byly směřovány k datu kolem 20. prosince, kdy je vánoční shon téměř nejvyšší a volného času moc nezbývá.

“ Letos jsme to předstihli a letos to bude 2. prosince, aby to bylo takový na pohodu, aby mohl přijít opravdu každý a nebyl vázanej vánočníma přípravama „, vysvětlila organizátorka  běhu Michaela Valentová.

Každoročně se běh koná na podporu pacientů s roztroušenou sklerózou. Ani letos tomu nebude jinak. V letošním roce připadne podpora na tři pacienty.

“ Bude to Marcela, která vlastně je občanka Ostrova, pak to bude Terezka, která je z Nové Role, momentálně žije v Plzni a pak to bude Míša, která je z Prahy „, prozradila Valentová.

S jejich životními příběhy se můžete seznámit na stránkách www.pomahejsrdcem.cz a najdete je také v události na facebookové stránce 4. ročníku běhu s čelovkou. Opět je nutná registrace.

“ Protože ty přípravy jsou náročné a vzhledem k tomu, že běžíme vlastně centrem města, tak jsou určité uzavírky a potřebujeme vědět kolik lidiček letos přijde a podpořit tuhle krásnou akci „, řekla organizátorka běhu.

Pro každého účastníka bude opět připraven malý dáreček. Registrační listina je dostupná na stránkách www.pomahejsrdcem.cz, kde stačí vyplnit jméno a příjmení. Na jednu listinu je možné zaregistrovat více běžců. Start běhu je  naplánován na 18. hodinu na Mírovém náměstí. Připraven je i doprovodný program.

“ Budeme mít zase osvětu co je to roztroušená skleróza a proč by se o ní mělo mluvit a po té od 8 hodin bude pokračovat doprovodný program neboli jakoby večírek v Domě kultury, kde vystoupí kapela U mě dobrý, takže se přijďte pobavit „, doplnila Michaela Valentová.

Večírek je určen účastníkům, ale také všem, kteří se chtějí pobavit a navíc podpořit dobrou věc. Vstupné je zdarma. Akce se koná za podpory sponzorů, za pomoci městské policie, hasičů a dalších. I tentokrát se však neobejde bez dobrovolníků na zajištění trasy a jejích stanovišť. Ti se mohou hlásit na stránkách pomáhej srdcem, nebo přímo u Michaeli, která je i letos hlavní organizátorkou.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov