Šipkový memoriál

V sobotu 3. února se v ostrovské pivnici uskutečnil memoriál Milana Fialy.

Kamarádi, příznivci a fandové šipek se sešli na turnaji již po čtvrté. Jedná se o jeden z největších šipkových turnajů v kraji, který má každoročně nejvyšší účast.

„Je tady spousta lidí z celého kraje širokého, třeba z Chodova, je tady i myslím z Mariánek, kdo přijel. Jsme tady hlavně spousta lidí z Ostrova a z Hroznětína, i z K. Varů hodně lidí a z Nejdku „, řekl pořadatel Jan Mrenica.

Letošního Memoriálu Milana Fialy se nakonec zúčastnilo 62 šipkařů, z toho 15 žen a 15 amatérů. Turnaj již tradičně zahájila dcera Nikola Fialová hodem první šipky, následovala minuta ticha k uctění památky.

“ Je to 4. ročník Memoriálu Milana Fialy, je to vlastně můj tatínek, dělá se to každý rok „, uvedla dcera Milana Fialy Nikola Fialová.

Skvělá parta lidí se poté náramně bavila, až do pozdních večerních hodin. Pro všechny zúčastněné šlo především o dobrou zábavu, přesto byla k vidění i dramatická utkání. Porážky brala většina hráčů sportovně.

“ Hraje se dvojitý pavouk, takže když jednou prohrajete, tak ještě hrajete levou stranu, takže můžete prohrát dvakrát maximálně „, prozradil Jan Mrenica.

Do finálové osmičky se probojovali všichni předešlí vítězové. Dělené sedmé – osmé místo vybojovali Radek Krůta z Nejdku a Zdeněk Vítek z ostrovského Domina. Šesté místo překvapivě patřilo nejlepšímu domácímu hráči Škodíkovi Michalu Peterkovi. Na pohárové páté příčce skončil vítěz prvního ročníku Robert Podivín. Asi největším překvapením bylo čtvrté místo Františka Steidla, který hraje za druholigový tým Žíla Chodov. Loňský vítěz a největší favorit turnaje Pedro Petr Fiala se  letos musel spokojit s bronzem. Finálová dvojice byla ve složení Zdeněk Balouš a Jan Buberle . Oba hráči spolu hrají v teamu Gepardi Březová, a tak finále nebylo tak vyhrocené, jak si všichni před turnajem přáli. Lepším z dvojice byl Jan Buberle, který ten den nenašel přemožitele a mohl tak po právu zvednout nad hlavu vytoužený putovní pohár pro celkového šampióna. Předávaly se i další ceny.

“ Pro všechny máme ceny, pro každého, kdo se zúčastní máme cenu a pohoštění je také v ceně „, dodal pořadatel Mrenica.

Nejlepší ženou se stala Veronika Štroblová z Nejdku. Na druhém místě skončila Jana Kneiflová z Jáchymova a třetí místo zůstalo v Ostrově Kláře Ogorkové. Nejlepším amatérem se stal Jan Tolar z Karlových Varů. Cenu za bingo turnaje získal Ladislav Jíra a cenu za nejvyšší zavření 130 bral Jan Buberle. Zvláštní cena byla předána i nejmladší účastníci 14-ti leté Marušce Besperátové.

 

Rubriky:  Sport Zprávy
Region:  Ostrov