Věznice Ostrov – Rapl 2

Areál ostrovské věznice se počátkem února stal dějištěm natáčení pokračování úspěšného kriminálního seriálu České televize Rapl II.

13 dílný kriminální seriál Rapl, volně navazující na Cirkus Bukowsky, mohli diváci sledovat na televizních obrazovkách na podzim roku 2016. V listopadu 2017 bylo zahájeno natáčení druhé řady Rapla, které se i tentokrát odehrává na západě i severu Čech. Kreativním producentem i spoluautorem námětu detektivek je Josef Viewegh.

“ Tady se nám točilo nejlíp v životě v celým Karlovarským kraji. Tenhle kraj je drsnej, ale je nádhernej, my nepotřebujeme jenom sluníčkový záběry, ale je to drsnější detektivka, tenhle ten kraj tomu přesně odpovídá, protože je drsnej navenek, ale děsně pěknej uvnitř „, pochvaloval si producent a spoluautor Josef Viewegh.

Druhá série Rapla bude opět třináctidílná, s jedním dlouhým případem táhnoucím se celým seriálem. Točit by se měla až do podzimu letošního roku kromě Krušných hor, Karlovarska, přes Ústí, Teplice až po Prahu.

“ Základní parta je stejná, je to detektiv Kuneš, jeho nadřízený Rohan, detektiv Lupínek, Mácha, Slepičková všichni tam jsou, jak byli, a ty zločinci se samozřejmě střídaj, protože vrahy vždycky zavřeme, tak ty nemůžou hrát už znova „, vysvětlil Josef Viewegh.

“ Já tam hraju Žilka, takovýho hlavního padoucha, kterej obchoduje s drogama, zabíjí lidi.   Přicházím nejvíc do styku s Lexem Pyškem, který hraje samozřejmě kapitána Rohana, protože my jsme vlastně takový největší soupeři v tom daným slova smyslu toho konfliktu dobra a zla „,  prozradil režisér a herec Ivo Trajkov.

Alexej Pyško přestože natáčecí podmínky v zimě a mrazu, nebo prostorách věznice zrovna nepatří mezi ty ideální, sám sebe popisuje jako šéfa policie, který má snad svatozář a natáčení si užívá.

“ Točí se krásně nádherně, jsou to nádherný lokality, zajímavá místa včetně i takovejch míst jako je tady. Rozhodně dvojka bude velmi překvapivá, protože bude hodně jiná, a ten příběh bude úplně jinej, ten celkovej, čili myslím si, že je na co se těšit „, uvedl Alexej Pyško

“ Hotový by to mělo bejt v lednu příštího roku, konec překvapí všechny „, doplnil  Josef Viewegh.

“ Já vás všechny moc zdravím vážení diváci tady od Vás z Krušnejch hor, jsme tady já osobně velmi rád, a připravujeme pro Vás dvojku Rapla, a těšíme se, že se určitě budete dívat, až to půjde v televizi „, dodal Alexej Pyško.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov