Dům pokojného stáří Květinka Ostrov

Vedení města Ostrov se rozhodlo prostřednictvím návštěv seznámit s fungováním organizací poskytujících sociální služby, které z rozpočtu města získávají příspěvky na provoz.

Na přátelské, neformální návštěvy s účelem seznámit se blíže s poskytovanými službami i spokojeností klientů, vyrazila místostarostka města Ilona Leupold v doprovodu pracovnic odboru sociálních věcí a zdravotnictví.

“ Vzhledem k tomu, že město Ostrov poskytuje poskytovatelům sociálních služeb finanční příspěvek, tak jsme se rozhodli, že postupně navštívíme všechna tato zařízení, jak na území města tak mimo něj „, uvedla místostarostka města Ostrov Ilona Leupold.

Na služby je z rozpočtu města vyčleněno 3 miliony 800 tisíc korun. Z toho na programové dotace 3 miliony 480 tisíc a zbývající část jde na dotace individuální.

“ První návštěva probíhá momentálně v denním stacionáři Květinka, jsme velmi mile překvapeny, klienti jsou spokojeni, prostředí je příjemné 11:57:42 nebo 11:57:58 jsme velmi mile překvapeni, prostředí se hodně změnilo k lepšímu a myslíme si, že klienti jsou tu spokojeni „, řekla Leupold.

“ My jsme domov pro seniory, který poskytuje 24 hodinovou péči. Máme 46 lůžek, momentálně jsme plně obsazený, a v pořadníku máme asi 35 lidí „, vysvětlila ředitelka DPS Květinka Sabina Fialková.

Všechny pokoje jsou dvoulůžkové, standardně vybaveny elektrickými postelemi, stolky, skříní i umyvadlem. Klienti si mohou pokoje dovybavit obrázky, různými doplňky či fotografiemi. Součástí péče je celodenní strava, která se denně dováží čerstvá. Věkový průměr seniorů je tady 78 let.

“ Pravidelně jednou měsíčně pořádáme živou hudbu, chodí k nám kouzelník, harmonikář, kytary, chodí k nám i dobrovolníci a samozřejmě potom, když je nějaká nějaký svátek jako den matek, MDŽ, Tři krále jsme dělali tak to se potom dělá taky „, dodala Sabina Fialková.

Podle slov ředitelky domova Sabiny Fialkové přispívá na provoz Květinky nejen město Ostrov, ale i město Karlovy Vary, Karlovarský kraj a Ministerstvo práce a sociálních věcí. Během následujících dnů proběhnou návštěvy organizací sídlících na území města a pokračovat budou v Karlových Varech.

 

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov