Masopust v Hroznětíně

Medvědář s medvědem, nevěsta, hřebenář a další tradiční maškary prošly v rámci masopustního veselí městem Hroznětín.

Karnevalové maškary se v dopoledních hodinách v sobotu 10. února sešly u hroznětínské základní školy. Uskutečnil se zde v pořadí již 4. Krušnohorský Masopust. Rozdávaly se tradiční masopustní pochutiny a dospělí dostali něco na zahřátí v mrazivém počasí, který v tento den panovalo. Zhruba v půl jedenácté se za velikého hlaholu a hudebního doprovodu v čele se starostou Martinem Malečkem vydal průvod na svou pouť městem.

Po několika metrech se i letos do masopustního veselí zapojil průvod maškar, který dorazil z nedalekého Merklína.

Další kroky průvodu směřovaly k místními kostelu. Po proslovu, ve kterém byly vysvětleny tradice Masopustu, došlo i na připomenutí historické osobnosti, která je s Hroznětínem neodmyslitelně spjata.

“ V letošním roce zavítal na hroznětínský Masopust vévoda Sasko-Lauenburský, který je známý z Ostrova, ale v 17. století byl i majitelem panství Hroznětín „, vysvětlil divadelník z pouličního divadla Viktora Braunreitera Viktor Braunreiter.

Průvod se následně vydal kolem hroznětínského náměstí zpět ke kostelu, kde přišlo na řadu pohřbívání basy.

Maškary svou pouť městem zakončily i tentokrát na místním hřišti.

“ Jsou připraveny soutěže pro děti a doprovodnej program. Tak ty soutěže jsou spojený s Masopustem, takže loví se kachny a takový podobný masopustní atrakce „, doplnil starosta města Hroznětín Martin Maleček.

Nechyběla ani jitrnicová bitka, lovení koblih a další soutěže. Všechny masky, které se zúčastnily získaly sladké ocenění. Lidé se mohli posilnit například pečeným masem, které rozdával starosta Maleček, zahřát se teplým svařákem, čajem nebo i něčím ostřejším.

Masopustní veselí na hroznětínském fotbalovém hřišti probíhalo až do pozdních odpoledních hodin. Vendula Romová Televize Ostrov.

 

Rubriky:  Zprávy
Region:  Hroznětín