MDDM – přihlášky na LT Manětín

Přihlášky na letošní turnusy letního tábora v Manětíně spustí ostrovský Dům dětí o několik týdnů dříve v loňském roce.

Přestože je léto ještě v nedohlednu a venku stále panuje zima, Dům dětí se pomalu připravuje na spuštění přihlášek na oblíbený dětský tábor v Manětíně.

“ Spouštíme přihlašování na tábory dříve, na žádost rodičů, protože rodiče si potřebují naplánovat dovolenou a samozřejmě s tím skloubit program letních prázdnin svých dětí „, vysvětlila  ředitelka MDDM Ostrov Bc. Šárka Märzová.

“ Na letní tábory Domu dětí mohou rodiče své děti přihlašovat od 5. února od 8:00 hodin ráno „, řekla pedagogická pracovníce MDDM Zuzka Janecká.

Rodiče si mohou vybrat z několika připravovaných turnusů.

“ Máme připravené čtyři třinácti denní turnusy zhruba za cenu úplně stejnou jako loni . Pátý turnus je desetidenní „, uvedla ředitelka Märzová.

Poslední týden v srpnu je rezervován pro ostrovské oddíly na sportovní soustředění. Jak prozradila ředitelka Märzová zájem o areál tábora je rok od roku vyšší a již nyní mají zaplněn i červen a září.

“ V červnu určitě připravujeme turnus pro rodiče s dětmi, budou to dva turnusy, takže dva týdny . Dále se nám přihlásily školy v přírodě, jedno sportovní soustředění, no a budou Manětín využívat také školy na školní výlety „, prozradila Šárka Märzová.

Během letního období projde areálem tábora zhruba 700 účastníků. Přihlášky na umístění dětí lze podat online přes klientské centrum na internetových stránkách nebo osobně v kanceláři v Domě dětí. Stejným způsobem lze přihlásit děti i na příměstské sportovní a přírodovědné tábory. Kritéria pro přijetí do Manětína zůstávají stejná.

“ I letos platí několik kritérii pro přijetí dětí na tábor nebo pro přednostní přijetí na tábor, je to hlavně věk 8- 15 let .Dále odevzdaná přihláška do zájmového kroužku u nás v Domě dětí v měsíci září nebo říjnu a včasné uhrazení poplatků ve stanovených termínech „, sdělila Zuzka Janecká.

Dalším z kritérií je také trvalé bydliště v Ostrově a přilehlém okolí, ale i pořadí přijatých přihlášek. Platbu lze uhradit buď bezhotovostním převodem nebo hotově. Na každý turnus je přijímáno zhruba 110-115 táborníků. Letošní tématem táborové hry bude Cesta kolem světa.

 

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov