Blokové čištění v Ostrově

Blokové čištění probíhá v našem městě dvakrát do roka, na jaře a na podzim. Městská policie již nyní s předstihem varuje majitele vozidel, kteří nebudou respektovat příslušná nařízení, před postihy při jejich nedodržení.

Veřejnost je každoročně vždy včas informována o přesném rozpisu blokového čištění.

“ Blokové čištění probíhá od dubna do června dle seznamu ulic, který bude uveřejněn v ostrovském měsíčníku, v kabelový televizi i na stránkách města. Měli by určitě dodržovat dopravní značení, který je dáváno tejden před blokovým čištěním na to už dohlíží městská policie Ostrov „, uvedla pracovnice odboru majetkové správy Pavla Neumannová.

“ Městská policie samozřejmě dohlíží na blokové čištění, které zajišťuje pracovnice městského úřadu a pomáhá, jak pedersnu tak městskému úřadu čistit ulice od vozidel, které zde neoprávněně stojí „, řekl velitel Městské policie Ladislav Martíne.

Od prvního ledna 2018 vstoupilo v platnost nové nařízení města o odtahu vozidel, podle kterého bude samotný odtah stát občany 1500 korun. Za přestupek dostane občan v příkazním řízení pokutu, kdy je pohlíženo i na fakt, zda se jedná o recidivu nebo je tento druh přestupku spáchán poprvé.

“ Daná ulice je označena týden předem, řádně zdokumentována vozidla, které zde stojí, a po týdnu, kdy začíná to blokové čištění od 7 do 15 hodin by zde nemělo stát žádné vozidlo. V okamžiku, když tam stojí vozidla tak městská policie samozřejmě se na začátku snaží upozornit klaksonem majákem občany, aby si přišli ty vozidla odstranit „, dodal Martínek.

Tomu, kdo bohužel ani na tuto výzvu nereaguje, je vozidlo odtaženo. Podle slov velitele městské policie jsou ulice, kde nestojí žádné vozidlo a jsou takové, kde jich stojí i 10. Nejproblematičtější jsou Hlavní, Masarykova a Brigádnická kolem náměstí. Hříšníci, kterým bude vozidlo odtaženo, by si ve vlastním zájmu měli automobil co nejdříve vyzvednout, aby se jim odtah neprodražil ať parkovným nebo zpětným odtahem.

 

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov