Rekonstrukce objektu č. 617

22 miliónů korun, to je částka za rekonstrukci vybydlené ubytovny, která s sebou přinese nové byty pro občany starší 60 let.

Objekt s číslem popisným 617 si převzala zhotovitelská firma začátkem září. Ta se také zavázala, že zakázka bude hotova za 300 kalendářních dnů, tedy v červnu roku 2018. Na rekonstrukci získalo město dotaci ve výši 10,8 miliónu korun.

“ Jedná se o 18 bytových jednotek, které musí splňovat určitý podmínky dotace. To je malometrážní rozměr toho bytu, je tam podmínka, každej ten byt je připravenej tak, že za minimální náklady by se mohl stát bytem pro imobilního občana „, sdělil  vedoucí odboru investic Jiří Šuster.

Bytové jednotky nesmí přesáhnout rozlohu 45m2. Dva z 18 bytů budou zařízeny přímo pro imobilní občany od madel, přes koupelnu až po kuchyňskou linku, tak aby byly splněny všechny požadavky hygieny.  Projekt počítá s celkovou přestavbou, vzhledem k tomu, že se jedná o budovu stavěnou na přelomu 50. a 60. let minulého století.

“ Všechny sítě, všechny rozvody, všechno bylo vlastně za hranicí uživatelnosti nebo už zničený používáním, všecko se dělá kompletně nový, takže celej plášť okna, rozvody, střecha „, řekl Šuster.

K budově bude, v části směrem k dvojdomkům, přistavěna ještě přístavba s tzv. komunitní, společenskou místností. Součástí zařízení bude také bezbariérový přístup, nové chodníky, nájezd rampou a v neposlední řadě i výtah. Podmínkou dotace je dáno i stáří uživatelů jednotlivých bytů, kteří musí být starší 60let.

“ V souběhu s tím, co my stavíme, tak sociálka připravuje vlastně pořadník,  na přidělení těch bytů „, dodal vedoucí odboru investic Jiří Šuster.

Vše se tedy připravuje už v předstihu. Zhruba v červenci příštího roku město počítá s tím, že po odstranění veškerých závad, požádá stavební úřad o vydání kolaudačního souhlasu. První nájemníci by se mohli do bytů teoreticky začít stěhovat v srpnu, maximálně v září 2018.

 

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov