Den pro Ostrov

Předposlední červencový víkend se v našem městě nesl v duchu oslav. Vše odstartovalo první kovářské sympozium v zámeckém parku již v pátečních ranních hodinách.

Úkolem ostrovského kovářského sympozia bylo reprezentovat kovářské řemeslo z celé České republiky. Pod rukama 10 zručných kovářských mistrů mělo vzniknout dílo, jež se stane trvalou ozdobou města Ostrova.

Kováře v akci bylo tedy možné sledovat i v rámci Dne pro Ostrov, který připadl na sobotu 22. července. Na tento den byl od 14 hodin připraven bohatý program, ve kterém si každý člen rodiny našel to své. Repertoár byl na Domu kultury a město Ostrov bylo spolupořadatelem.

“ Letošní ročník se vydařil, protože i počasí nám přálo. Kultura do Ostrova patří, myslím si, že tu kulturu si dokážeme organizovat tady i sami, Dům kultury je výborný promotér a myslím si, že občané města měli možnost se letos přesvědčit, že to jde i bez nějakých externích agentur „, vysvětlil místostarosta města Ostrov Mgr. Petr Šindelář.

Na hlavním pódiu u pohledové zdi se vystřídalo několik hudebních vystoupení od Hasičanky, dechové hudby z Teplé, přes italského zpěváka Andrea Andrei a jeho gastro show. Do varu dostal návštěvníky Karel Emanuel Gott s hity božského Káji.

Po celý den se zábava odehrávala také u Letohrádku a městské knihovny. Nechyběly pohádky pro děti v podání divadelního spolku Ochotníků Ostrov, irští skřítci štěstí a také nezbytné atrakce jako babyland, Bungee dumping či laserová střelnice. Ukázky zásahu si připravila vězeňská služba, strážníci městské policie přispěli kvízy i jízdou na koloběžkách a hasiči kromě ukázek techniky mysleli i na teplé letní počasí a možnost ochlazení.

Na průmyslové zóně byla pro odvážlivce připravena obří vodní skluzavka, po které doslova svištěli děti i dospělí.

“ My jsme tady přijeli na Slide Czech, protože to je show, která vlastně projíždí česká a moravská města, myslím, že jich 11 je, Ostrov je tuším pátá nebo čtvrtá destinace „, řekl bývalý hokejista Dominik Hašek.

Skluzavka, ale nebyla jen o zábavě, proběhlo zde i předání finančního daru.

“ My na každý akci, kde jedeme tak se snažíme, abysme našli nějaký řekněme subjekt, nebo osobu nebo místo, kde věříme, že je potřeba nějak přispět a jedná se o každou akci kam přijdeme, tak věnujeme určitou částku. Člověka to vždycky potěší, když může někomu pomoct „, dodal Hašek.

Šek na 10 tisíc korun si převzala Míša Valentová pro neziskovou organizaci Pomáhej srdcem. Částka byla tentokrát určena Matějovi, jež onemocněl Angelmanův syndromem. O poslední vystoupení Dne pro Ostrov se postarali Spirituál kvintet a Beatles Revival.

Pomyslnou tečkou celého dne byl opět, jak se již stává dobrým zvykem, velkolepý ohňostroj.

Rubriky:  Kultura Sport Zprávy
Region:  Ostrov