LT Manětín

Léto je v plném proudu a děti si v současné době užívají radovánek v letním táboře v Manětíně.

Zrekonstruovaný a moderní areál letního tábora v Manětíně, který táborníkům nyní nabízí veškerý komfort, nechalo město Ostrov, který je jeho vlastníkem opravit za zhruba 41 milionů korun. V roce 2016 proběhly v letním táboře ještě menší dodělávky.

“ V loňském roce jsme vlastně dělali dvě akce. Jedna akce byla druhý dočišťovací stupeň čistírny odpadních vod, takzvaná kořenová čistírna a rekonstruoval se letní jídelna „, řekl vedoucí Odboru investic Jiří Šuster.

Ve venkovní jídelně, která slouží nejen jako prostor ke stravování, ale i jako místo setkávání všech táborníků, musel být nejprve odstraněn stávající povrch podlahy.

“ Ještě jsou tady ty starý stoly, prostor už je zadlážděn a na podzim plánujeme dodělat vlastně ty přístřešky a nový sezení pro návštěvníky tábora „, vysvětlil Šuster.

Jediné co zůstalo v areálu v původním stavu je vstupní vrátnice, kde se táborníci střídají na hlídce. Jak prozradil Jiří Šuster, zakoupena byla i střelnice, situovaná nad táborem. Ta je hojně využívána při celotáborových hrách. Na probíhající třetí turnus zavítal starosta města s doprovodem.

“ Prvně jsem si prohlídl už asi konečnou úpravu tohoto lesního tábora, pokud se to tak dá říct. Já tu byl naposled asi před třemi, čtyřmi lety „, prozradil starosta města Ostrov Ing. Josef Železný.

Čtyřčlennou výpravu provedla areálem ředitelka Domu děti Šárka Märzová, pod který spadá správa tábora.

Nahlédnout je nechala do všech místností včetně kuchyně, marodky, půdních prostor, ale i čističky odpadních vod.

“ Tak teď jsem byl mile překvapenej, jak ten tábor je vybavenej a myslím si, že pro ty dětska je to maximální komfort.  Mě tady jako nejvíc překvapil ten zdroj pitný vody nebo vody pro tábor. Je to úžasný, že je to přírodní voda z vlastního zdroje, z vlastního vrtu „, dodal starosta Železný.

I když novým táborníkům, třetího turnusu, počasí moc nepřeje, do celotáborové hry, jejíž téma v letošním roce je Kletba egyptské mumie, se vrhli s nadšením.

Anketa táborníků:

„My jsme teďka plnili úkoly, že hledáme nějaký obrázky, aby jsme mohli zjistit nějaké, co je na nějakém papíře napsáno „.

„Líbí se mi tady hrozně, už 6 let sem jezdím a dneska jsme hledali hieroglyfy po celým lese, prošli jsme se po okolí „.

“ Líbí se mi tady hrozně, já už jsem tady delší dobu teda, šestým rokem sem už jezdím a dneska jsme měli ranní aktivitu, kdy jsme dělali hieroglyfy, hledali jsme je vlastně po tý naší stezce „.

Ke všem turnusům patří plnění různých úkolů, sportování i volnočasové aktivity. Ke konci srpna ještě využijí areál i ostrovští sportovci ke soustředění.

 

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov