Tour de Kolečko v Ostrově

Legendární závod Tour de Kolečko má za sebou již třetí ročník. Recesistický závod v maskách si nenechaly ujít desítky závodníků.

Závod se v Ostrově jezdil od roku 1969. Vznikl sázkou 3 řidičů, o to kdo dojede do nedaleké Boče. Od roku 1970 se jezdilo pravidelně a hromadně.  V sobotu 10. června se novodobého znovuobnoveného závodu jel již 3. ročník. Přípravy zabraly organizátorům téměř půl roku. Samotná účast závodníků rok od roku stoupá. Z původních 75 cyklistů, jich letos na trať vyrazila necelá devadesátka.

“ Účast je podmíněná mít masku, nebo nějakej převlek a vlastně aby, lidi byli schopný dojet do Hroznětína a zpátky „, vysvětlil organizátor závodu Vladimír Kříž.

Závodníci popustili uzdu své fantazii a na přibližně 10 kilometrovou trať se tak vydala změť těch nejrůznějších masek

“ Já bych řekl, že jsem dneska Leonardo da Vinci nebo Rafaelo nebo prostě nějaký asi zřejmě renesanční umělec „, prozradil účastník závodu Jan Bureš.

“ Je to potřetí třetí jízda defacto teda třetí ročník poprvé za doktora, podruhý Titanic, potřetí hejkal „, řekla další účastník.

“ Já už jedu potřetí a vždycky to bylo dílo okamžiku, nápadu. Předtím to byl nějakej superman, nebo něco jsem si půjčil od dětí, kamarád mě inspiroval pro letošek, takže jsem do toho šel. Letos jsem nějakej kmenovej náčelník nebo kmenovej dělník „, konstatoval účastník Jirka Rambousek.

“ Jedeme již podruhé, poprvé jsme byli v retrostylu a podruhé jsme za Shon ovečky béééééééé „, doplnilo seskupení Ovečky Connie.

I tentokrát se jelo za asistence hasičů, městské policie a dobrovolníků, kteří pomáhali s hladkým průjezdem na křižovatkách a podobně.  Dobrá nálada panovala mezi všemi účastníky po celou dobu jízdy.

Zasloužený odpočinek čekal na závodníky přibližně v polovině závodu na hroznětínském fotbalovém hřišti. K uvolněné atmosféře zde svým vystoupením Srandkiáda přispěl divadelní spolek DiFadlo.

I když se nejedná o závod v pravém slova smyslu, soutěžilo se i tentokrát v několika kategoriích.

“ Máme 4 kategorie, první kategorie jsou děti, druhá kategorie je veterán, třetí kategorie je jednotlivec, nejlepší kostým nebo převlek a ještě máme kategorii tým „, dodal organizátor závodu Kříž.

Zvláštní cena se také udělovala nehlučnějšímu účastníkovi. Vítězové jednotlivých kategorií byli odměněni dnes již zapomenutými retrodigitálkami, po kterých před cca 30 lety téměř všichni toužili.  Nejstarším závodníkem byl letos 82 Michal Kiš. Závod, který se i tentokrát díky slunečnému počasí vydařil, byl pořádán za finanční podpory města i několika firem, které poskytli jak finanční příspěvky, tak věcné ceny.

Rubriky:  Sport Zprávy
Region:  Ostrov