Stolní tenisté TJ Ostrov

Stolní tenisté TJ Ostrov začali nový rok 2019 velkou akcí, které se zúčastnili hráči všech věkových kategorií z celého karlovarského kraje.

V sobotu 5. ledna se na ZŠ a MŠ Myslbekova uskutečnil 25. ročník turnaje ve stolním tenise s názvem Velká cena Ostrova.

„Přijelo 29 závodníků, které jsou v 7 skupinách, některé jsou po 4, některé po 3. Jsou tady účastníci z celého kraje.“ Uvedl Jaroslav Jandák – ředitel turnaje.

Hrálo se na pěti stolech, podle pravidel stolního tenisu a podle soutěžního řádu. Turnaj byl zahájen soutěží ve dvouhrách.

„Dvouhry jsou ve skupinách, postupují první a´dva a pak už je to pavoukem.“ Dodal Jaroslav Jandák

Do finále proti sobě nastoupili Petrák z a ostrovák Jiří Provazník, který v současné době hraje v Německu. Ve vyrovnaném souboji se nakonec z vítězství radoval Petrák, stříbro zůstalo doma. V boji o bronz byl úspěšnější Petr Huleš z Batesty Chodov, který porazil svého oddílového kolegu Miloše Mináře. Následoval turnaj čtyřher.

„Ty už nejsou skupinově, ty už jsou pak vyřazovák, prostě vítěz postupuje dál.“ Řekl Jaroslav Jandák

Vítězem čtyřher se stala dvojice Minář, Huleš, která ve finále porazila duo Petrák, Jiří Provazník. V boji o bronz byli úspěšní Ďurža s domácím Janem Provazníkem. Pro nejlepší hráče byli připraveny zajímavé odměny.

„Pro nejlepší hráče na prvních třech místech jsou finanční ceny, to znamená na prvním místě ve dvouhře 800, druhá 600 a třetí 400. A ve čtyřhrách je to poloviční, tam jsou vždycky dva, takže 2x 400, 2x 300 a 2x 200.“

Turnaje se zúčastnili také dva žáci oddílu TJ Ostrov, Tomáš Ježek a Ondřej Kuchař. Do turnaje šli spíše s tím, aby nasbírali zkušenosti. Ve velké konkurenci si však s některými zápasy poradili na výbornou a oddíl se může těšit na nadějné nástupce Provazníků a dalších hráčů divize.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov