Společně k cíli s hasiči

Jednotky hasičských sborů z Ostrova, Toužimi a Karlových Varů uspořádaly benefiční akci, kdy byl výtěžek věnován rodinám dvou nemocných chlapců.

Akce nesla název Společně k cíli s hasiči. Loňský nultý ročník měl velký ohlas, proto se v letošním roce hasiči rozhodli akci rozšířit i pro ostatní složky IZS.

„Jedná se o benefiční akci, je to štafetový běh a jízda na kole ze stanice Toužim, přes stanici Karlovy Vary, hasičárnu v Hájku až sem k nám do Ostrova“ řekla Ilona Giertl – členka JSDH.

„Ráno v 8 hodin jsme společně vyrazili na kole, bylo nás zhruba 25 cyklistů, jeden běžec to běžel dokonce celou trasu, v Hlinkách se k nám přidalo 7 policistů a 15 dobrovolných hasičů, kteří běželi až do Stanovic, my jsme pokračovali dál do Karlových Varů a sem do zámeckého parku“ sdělil Oldřich Palas – člen JSDH.

Celá trasa byla dlouhá 48 km. Na návsi v Hájku se mohla přidat i široká veřejnost. Zhruba 5km úsek tak mohli dobrovolníci absolvovat během či jízdou na kole. Přidal se dokonce i tatínek s malým Nikolasem, pro kterého byl výtěžek určen. V cíli čekala na každého účastníka symbolická medaile.

Trať absolvovalo celkem 93 účastníků. Součástí akce byl i bohatý doprovodný program nejen pro běžce a cyklisty.

„Máme tady 4 hudební kapely, vystoupí Pokáč, Manudestra, Stripes of Glory a kapela Tajfun, potom jsou tady skákací hrady, gymnastky, malování na obličej, k tomu všemu bude ukázka psího spřežení a travers, který nám připraví lezci z hasičského záchranného sboru Karlovy Vary“ sdělila Ilona Giertl – členka JSDH.

Startovné i registrace byla sice zdarma, ale kdo chtěl, mohl v den konání akce přispět do zapečetěných pokladniček libovolnou částkou. Konečná suma, kterou podpořili svým příspěvkem i sponzoři, se vyšplhala na 75 618,- Kč. Rozdělena byla na dvě poloviny a předána oběma rodinám nemocných chlapců. Slavnostní předání sice, kvůli nepříznivému počasí úplně neproběhlo podle představ organizátorů, ale ani to nezměnilo nic na příjemném pocitu, kterým bezpochyby pomoc druhým je. Podle slov organizátorů se již nyní spřádají plány na další ročník akce v příštím roce.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov