Sledge hokej

Sledgehokejisté SKV Sharks K. Vary odehráli další dva zápasy na domácím ledě, bohužel bez zisku jediného bodu.

V sobotu 27. října přivítali karlovarští Žraloci velmi silný tým HC Sparta Praha. V první třetině se hra přelévala z jedné strany na druhou, více ze hry měli domácí, měli několik šancí, ale brankáře Vápenku se jim překonat nepodařilo. Druhá třetina se odehrávala v podobném duchu jako ta první. Ve 22. minutě se sparťané rychle dostali do útočného pásma domácích a Novotný se nemýlil. Po dvou třetinách vedli pražáci s rozdílem jediného gólu.

„Pěkný zápas je to, šance na obou stranách, myslím si, že máme více ze hry dneska. Spousta šancí, které jsme neproměnili, tak nás to snad nebude mrzet na konci. Tak musíme se teď víc soustředit na tu koncovku a zkusit to otočit ve 3. třetině“ řekl Jiří Berger – SKV Sharks K. Vary.

Do poslední třetiny nastoupili Žraloci s jasným cílem, dotáhnout se na sparťany a ještě lépe dostat se do vedení. Bohužel úder přišel z druhé strany, ve 35. minutě zvýšil na 2:0 Krupička. Naštěstí to domácí nepoložilo a o tři minuty později se po nahrávce Geiera a Wágnera trefil Forgo. Domácí i nadále tlačili, ale nedařilo se jim tefit vyrovnávací gól. Toho využili hosté a ve 44. minutě zvyšoval na 3:1 Zapletal. Žraloci se vzchopili rychle a ve 45. minutě snížili na 2:3. Do konce zápasu už žádný gól nepadl a domácí přišli o tři body.

V neděli 28. října vyjeli sledgehokejisté SKV Sharks K. Vary na led proti Pardubicím ve speciálních dresech, které si nechali ušít nejen ke 100. výročí vzniku Československa, ale také k 15 letům fungování klubu SKV Sharks K. Vary. Krásné nové dresy nakonec domácím štěstí nepřinesly a podlehli Pardubicím 4:6. V 1. třetině to vypadalo, že už je o zápasu rozhodnuto, Mustangové totiž vedli rozdílem tří gólů. Domácí však zabrali a do konce první třetiny snížili na 2:3 trefami Marka Schneidera a Michala Geiera. Ve 32. minutě se radovali opět domácí, Berger srovnal stav utkání na 3:3. Pak ale přišel důležitý okamžik zápasu: V souboji s dvěma protihráči se nešťastně zranil kapitán Žraloků Michal Geier a musel ze zápasu odstoupit. I bez něj ale pokračovala gólová přestřelka. Na gól hostujícího Kubeše dokázal odpovědět Lukáš Karafiát. Vítězný gól vstřelil pardubický Michalec, který za dvě minuty svou druhou trefou pojistil výhru Pardubic 6:4.

Rubriky:  Sport
Region:  Ostrov