Ostrovská míle

22. ročník tradičního závodu Ostrovská míle proběhl ve čtvrt 20. září na Mírovém náměstí.

Ostrovská míle probíhala jako soutěž školních družstev, současně byli v jednotlivých kategoriích vyhlašováni tři nejlepší. Pořádání se na výbornou ujal OA TJ MDDM Ostrov ve spolupráci s MDDM.

„Přípravy na Ostrovskou míli začínají vlastně tím, že skončíme letos a už dál připravujeme další ročník, kdy sháníme ceny, odměny, sháníme propozice, časový rozvrh a podobně“ uvedla Dagmar Gburová – pořadatelka.

Závod byl zahájen soutěží pětičlenných družstev v hodu plným míčem. Prvňáci a druháci házeli kilovým míčem, děti ze 3. – 5. ročníků už musely co nejdále hodit dvou kilovým medicinbalem.

„ZŠ a MŠ Myslbekova vyhrála, byla na prvním místě, v závěsu ZŠ Masarykova a bronzovou příčku obhájila ZŠ Májová“ sdělila Dagmar Gburová – pořadatelka.

V 16:30 se na 100 metrovou trasu vydali ti nejmenší, děti do 6 let. Poté už byly zahájeny závodní běhy, jako první se na trasu dlouhou 840 metrů (2 kola kolem náměstí) vydaly mladší předžákyně a předžáci. V této kategorii byli nejrychlejší Lucie Rybáková ze ZŠ a MŠ Myslbekova a PP ze ZŠ. Starší předžáci a předžákyně běželi stejně dlouhou trasu a z vítězství se radovala Lucie Sekerová ze ZŠ a MŠ Myslbekova a Martin Lexa ze ZŠ Masarykova. Následoval masový běh určený pro žáky 1. – 9. ročníků. Školy mezi s sebou závodily o co nejvyšší počet zúčastněných. Letos byly výsledky nejtěsnější za posledních pět let. Nakonec zvítězila ZŠ a MŠ Myslbekova se 112 dětmi, na druhém místě skončila ZŠ Masarykova, která měla o tři běžce méně, ZŠ Májová brala pohár za třetí místo. Po skončení masového běhu pokračovaly soutěžní běhy. Na mladší žactvo čekaly už tři kolečka kolem náměstí, teda 1220 metrů, mezi dívkami byla nejrychlejší Drobná ze ZŠ Masarykova, mezi chlapci Lukáš Hamata ze ZŠ a MŠ Myslbekova. Starší žáci a žákyně běželi jednu míli, 4 kolečka kolem náměstí. Mezi dívkami s přehledem zvítězila Ema Kolenatá ze ZŠ Masarykova, nejrychlejší chlapec byl Gabriel Horváth ze ZŠ Májová. V součtu umístění všech běžců se nakonec z vítězství radovala ZŠ Májová, před druhou ZŠ a MŠ Myslbekova a třetí ZŠ Májová.

Rubriky:  Sport
Region:  Ostrov