Olympiáda ostrovských škol

Celoroční sportovní soutěž Olympiáda ostrovských škol finišuje. Ve středu 22. května se konala poslední soutěž pro žáky 2. stupně.

V prostorách MDDM Ostrov proběhly soutěže v míčových sportech pro žáky 6. – 9. ročníků ostrovských škol.

„Dneska si děti mohly vyzkoušet a zahrát florbal, basketbal, přehazovanou a minikopanou“ sdělil Miroslav Faktor – pořadatel MDDM Ostrov.

Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích: mladší dívky, 6. – 7. ročníky hrály přehazovanou a florbal, starší dívky, 8. – 9. ročníky basketbal a florbal. Chlapci hráli v obou kategoriích florbal a minikopanou. Zaměstnanci MDDM měli vše připraveno na výbornou a všechny sporty proběhly dle časového rozpisu a bez komplikací. V míčových sportech se nejlépe dařilo dětem ze ZŠ Masarykova, na druhém místě se umístila ZŠ Májová a na třetím místě ZŠ a MŠ Myslbekova.

„Na závěr máme připravenou štafetu, kde vlastně běhá 20 dětí z každé školy a to je vlastně závěrečná disciplína“ doplnil Miroslav Faktor – pořadatel MDDM Ostrov.

Štafetu rozběhly dívky ze 6. ročníků, finišovali nejstarší chlapci, z 9. ročníků. Rovněž v běžecké soutěži byli nejlepší sportovci ze ZŠ Masarykova, na druhém místě doběhla ZŠ a MŠ Myslbekova, na třetím ZŠ Májová. Na závěrečném vyhlášení Olympiády ostrovských škol nechyběla ředitelka MDDM Ostrov Šárka Märzová a místostarosta Ostrova Marek Poledníček. Společně předali vítězi Pohár starosty města a finanční odměny pro všechny školy. V letošním školním roce zvítězila, pohár starosty města získala a zároveň obhájila ZŠ Masarykova, na druhém místě se umístila ZŠ a MŠ Myslbekova, na třetím místě ZŠ Májová.

Rubriky:  Sport
Region:  Ostrov