Olympiáda ostrovských škol

Ve čtvrtek 6. června byly předány poháry sportovcům 1. stupně za celoroční sportovní soutěž Olympiáda ostrovských škol.

Zaměstnanci MDDM Ostrov připravili pro žáky 1. stupně, stejně jako před 14 dny pro druhostupňové sportovce, soutěže v míčových hrách.

„23. ročník olympiády ostrovských škol pořádáme pro první stupeň, tedy 1. – 5. třída. Děti se utkají v kopané, ve florbalu a ve vybíjené. Novinkou pro letošní rok je orientační běh pro prvňáčky, kteří budu běhat v parku, budou běhat ve dvoučlenných skupinách, bude tam rychlostní i vědomostní soutěž. Je to poprvé, tak uvidíme, jak se toho zhostí. “ řekla Dagmar Gburová – pořadatelka MDDM Ostrov.

Prvňáci se s orientačním během vypořádali na výbornou, nakonec se nejlépe dařilo ZŠ Masarykova. Děti z 2. – 5. tříd se utkaly ve třech míčových hrách a čtyřech kategoriích. Mladší děvčata – 2. – 3. ročníky hrála vybíjenou a florbal, stejně tak i starší dívky ze 4. – 5. tříd. Chlapci byli také rozdělení na mladší a starší, ale odehráli mezi sebou zápasy ve florbalu a malé kopané. Ve fotbalu zvítězila v obou kategoriích ZŠ a MŠ Myslbekova, ve vybíjené ZŠ Masarykova. Ve florbale byla v součtu bodů také nejlepší ZŠ Masarykova.

„Na úplný závěr dnešní olympiády poběží děti od 2. do 5. třídy štafetový běh v parku, kdy se vlastně rozhodne i o pořadí, protože je to taková rychlá a jasná soutěž“ dodala Dagmar Gburová – pořadatelka MDDM Ostrov.

Na start štafety se postavila děvčata z 2. ročníků, finiš měli ve své režii nejstarší chlapci. A ti také rozhodli o vítězství ZŠ Masarykova. Ještě před startem chlapců ze 4. – 5. ročníků vedla ZŠ a MŠ Myslbekova, ale kluci z jedničky byli rychlejší. Poslední soutěž také rozhodlo o celkovém vítězi. Pohár Městské rady získala ZŠ Masarykova, na druhém místě se umístila ZŠ a MŠ Myslbekova a na třetím ZŠ Májová. Stejně jako sportovci z 2. stupně i děti z prvního stupně obdržely krásné poháry, diplomy a šeky na nákup sportovních potřeb.

Rubriky:  Sport
Region:  Ostrov