O pohár Ostrov

Cykloteam Ostrov uspořádal závod v crosscountry MTB O pohár města Ostrov 2018.

Zájem o cyklistický závod, který se jel na louce za nemocnicí, byl velký, přijelo 162 cyklistů. Akce probíhala jako závod Karlovarského poháru.

„Je to zároveň samozřejmě nejdůležitější závod o Karlovarský pohár, je to přebor Karlovarského kraje a současně je to i kombinace 2. poháru severočeského, kdy vlastně Peruna a Karlovarský pohár jsou sloučený, proto je tady dnes tolik závodníků. Konkurence je výborná“ uvedl Jiří Čechman – ředitel závodu.

Trenéři Cykloteamu Ostrov mohli být se svými svěřenci spokojeni. V celkovém hodnocení závodu zůstaly doma 2 zlaté, 2 stříbrné a 4 bronzové medaile. V celkovém mistrovství cyklistiky Karlovarského kraje vybojoval Cykloteam Ostrov tři bronzové, dvě stříbrné medaile a jeden pohár zásluhou Jiřího Tokára v kategorii M50 Masters III.

„Naše ovečky dneska některé ochořeli, takže bohužel se nemohou zúčastnit. Některé dokonce odjeli na školu v přírodě, což mě velice mrzí, protože přišli v podstatě o nejdůležitější, aspoň z našeho pohledu, pro nás závod. Příští rok to snad vyjde víc“ sdělil Jiří Čechman – ředitel závodu.

Trasa byla dlouhá a náročná dle věku závodníků. Nejmladší děti do 6 let jely pouze na louce za nemocnicí, ale do cíle musely šlapat do prudšího kopce. Některé raději sesedly z kola a kopec vyběhly. Starší děti už měly trasu náročnější.

„Ti starší už mají členitější terén, tady jsme to natáhli pod Křížkem a do Borku. Muži, ty velký dospělácký kategorie ti už se tady tahají až na pískovku a samozřejmě dolů ten kamenitý sjezd do Borku a pak takový výjezd, točí se to zkrátka tady po lesích. Je to docela hezký“ řekl Jiří Čechman – ředitel závodu.

Souboje ve všech věkových kategoriích byly velmi napínavé. Ostrovští borci se nenechali zahanbit. Mezi nejmenšími závodníky do 6 let se na výborném 4. místě umístil Filip Lorenc. V kategorii dětí do 8 let vybojoval bronz Viktor Michlík, 6. místo přidal Bonifác Berger. V kategorii do 10 let vybojovali ostrovští dvě medaile, zlatou mezi dívkami Barbora Lepíková a bronzovou mezi chlapci Jakob Stange. Mezi mladšími žáky do 12 let se ukázala kvalita rakovnických závodníků, kteří závodí za cykloteam Ostrov, bronz bral Jakub Němec, 4. skončil Aleš Icha, ostrovský rodák Tomáš Urbánek skončil 6. V kategorii starších žáků do 14 let získal stříbro díky bezchybné a čisté jízdě Marek Švejdar. Na skvělém 5. místě se umístil Jan Němec, který zůstal kvůli defektu viset minutu a půl na startu. Mezi děvčaty skončila na nepopulárním 4. místě Hana Štěpánková. V kategorii žen obsadila 6. příčku Veronika Kounovská, Jindřich Stuchl byl 11. v kategorii muži masters 40. Pohár a bronzovou medaili získal Jiří Tokár mezi muži masters 50.

Rubriky:  Sport
Region:  Ostrov