HC Energie vyhrála nad Slavii 2:0

V cestě do baráže o extraligu narazili v semifinále WSM ligy Energetici na Slavii.

Ve čtvrtfinále Energie nastřílela Vsetínu 21 branek. Nejaktivnějším hráčem byl Jakub Flek, který se trefil čtyřikrát. V zápase se Slávií první gól padl už po 43 sekundách, Petr Stloukal dostal pas za obranu a překonal brankáře Slavie Dominika Frodla. Karlovy Vary pokračovaly v tlaku a v 9 minutě zvýšily na 2:0 gólem Daniela Brdlovce. Ve druhé třetině Energetici polevili a Slavia toho využila. Přihrávku zpoza brány zužitkoval Martin Šagat a snížil tak na 2:1. Šagat se podílel také na vyrovnávací brance, když přihrál Račukovi a rázem bylo vyrovnáno. Ve 34. minutě byl faulován Zdeněk Doležal. Nařízené trestné střílení proměnil a Slavia otočila vývoj utkání na 3:2. Ve třetí části zakončil Jakub Flek průjezd obranou střelou k tyči a vyrovnal na 3:3. Zápas tak muselo rozhodnout prodloužení. Svůj druhý gól v zápase přidal Jakub Flek a Energie tak vyhrála 4:3.

“ Myslím si, že jsme ten zápas měli pod kontrolou, pak zbytečný výpadek, ale o přestávce jsme si řekli prostě, že když to dokážeme otočit tak nás to hrozně zocelí a povedlo se naštěstí“, řekl hráč HC Energie Karlovy Vary Jakub Flek.

Ve druhém semifinále šly Vary do vedení v poslední minutě první třetiny gólem Matice Podlipnika. Ve druhé třetině domácí náskok navýšili. Skuhravý si za brankou vyměnil puk s Ondřejem Beránkem a ten zvýšil na 2:0. Další gól přidali Energetici v dvojnásobné početní výhodě, kdy střelu Podlipnika před Frodlem tečoval Jakub Flek. Svůj druhý gól v utkání a čtvrtý v playoff přidal ve třetí třetině Ondřej Beránek. Karlovy Vary porazily Slávii 4:0 a série se za stavu 2:0 přesouvá do Prahy.

“ Vedeme 2:0, hraje se na 4 zápasy vyhraný, tak ještě to není nic podstatnýho. Hráli jsme dva zápasy doma, teď budeme hrát na Slávii, tak se musíme soustředit na ten třetí zápas a zkusit vyhrát i ten třetí tam „, dodal hráč HC Energie Karlovy Vary Václav Skuhravý.

Rubriky:  Sport Zprávy