Halové fotbalový turnaj pro nejmenší ostrovské fotbalisty

Fotbalisté FK Ostrov mají podzimní sezónu za sebou. V zimních měsících se budou konat halové turnaje.

V sobotu 10. prosince se v obou tělocvičnách ZŠ Masarykova konal oddílový fotbalový turnaj pro nejmenší kluky. Trenéři připravili pro děti skvělý sobotní den plný sportu a zábavy.

„Na dnešek jsme připravili turnaj pro děti, je to vlastně pro ročníky 2009/2010. Turnaj se bude konat jako Mistrovství světa, to znamená, že děti jsou rozdělený do různých států, ať je to Brazílie, Argentina, Česko a podobně“, prozradil trenér a pořadatel Filip Tomáň.

„Mají to kluci za odměnu za trénování, za zápasy. Dneska budou mít v uvozovkách takový zimní dětský den“, doplnil trenér a pořadatel Pavel Bursík.

Turnaj se hrál systémem každý s každým, 1x 10 minut, tři hráči v poli bez brankáře. Rodičům a divákům se představilo 7 zemí: domácí Česko, Německo, Holandsko, Itálie, Brazílie, Nigérie a Argentina. Výsledky se záměrně nezveřejňovali, aby kluci byli překvapení, jak to dopadlo.

„Po turnaji se odebereme do domu dětí, kde nás čekají pizzy – oběd, nějaké fotbalové srandovní kino a je tam pro děti připravený další program. Je pro ně připraven bobřík odvahy, různé soutěže, tak si snad užijí celý ten den“, prozradil trenér Tomáň.

Po dobrém obědě a kině se malí fotbalisté konečně dočkali a dozvěděli se, jak Mistrovství světa dopadlo. Na prvním místě se umístil favorizovaný tým z Nizozemska, stříbro vybojovali k radosti domácích Češi, bronzové medaile získal tým z Brazílie. Každý hráč obdržel medaili a diplom se svým jménem. Spokojeni byli všichni hráči, trenéři i rodiče a už teď se těší na další turnaj.

Rubriky:  Sport
Region:  Ostrov