Fotbalisté FK Ostrov zahájili sezónu výhrou nad Chodovem

Jarní část krajského přeboru mužů byla po zimní přestávce zahájena v sobotu 24. března. Ostrovští fotbalisté začali výhrou.

FK Ostrov přivítal Spartak Chodov, utkání se odehrálo na umělé trávě. Hned od první minuty vytvářeli domácí na soupeře velký tlak, napadali rozehrávky hostů už na jejich polovině hřiště a vytvářeli si brankové příležitosti. Skóre zápasu otevřel v 7. minutě Nýber po přihrávce Rašmana. V 11. minutě přišla 100% šance Vrby a Nýbera, kteří běželi sami na bránu, bohužel koncovku nezvládli. Ve 28. minutě zvyšoval z 18 metrů Liška, o dvě minuty přidal třetí gól domácích Klaus. Skore prvního poločasu uzavřel Rašman hlavou z rohu.

“ Dneska začalo první mistrovské utkání, jsme rádi, že po první půli vedeme 4:0, hrajeme velice dobře, aktivně. Věřím, že do druhé půle půjdeme s tím, že to potvrdíme a potěšíme diváky, kterých je tady dneska hodně“, řekl
trenér Ivan Filip.

Na začátku druhého poločasu se Ostrovu nedařilo dostat opět soupeře pod tlak, hra se odehrávala spíše uprostřed hřiště. V 70. minutě začali hostům docházet síly, trenér Filip prostřídal některé hráče a tím se hra opět zrychlila a začali padat góly. V 73. minutě zvyšoval na 5:0 Klaus střelou ve vápně, o pět minut později to bylo již 6:0 zásluhou Duška, kerý pálil z 18 metrů. V 85. minutě se trefil Nýber a Filip Tomáň náběhem do vápna uzavařel stav zápasu na konečných 8:0.

“ Tak nakonec výhra 8:0, vysoká výhra. Myslím, že proti Chodovu jsme hráli dobře, aktivně, takhle si to představuji, aby jsme hráli. Prostřídali jsme, dali další hráči góly, takže jsem spokojený a věřím, že příští týden se Žluticemi to bude zase výborný „, dodal Filip.

Rubriky:  Sport Zprávy
Region:  Ostrov