Fotbalisté FK Ostrov se stále drží v čele tabulky.

Fotbalisté FK Ostrov si v sobotu 14. října poradili se soupeřem v Nejdku a přivezli si tři body za výhru 3:1. Všechny body zůstaly doma i o týden později.

Fotbalisté FK Ostrov přivítali v sobotu na domácím hřišti obávaného soupeře z Nového Sedla. Tým hraje kombinační fotbal, což se v utkání potvrdilo. Domácím se úvod zápasu povedl, hned v 1. minutě odcentroval Matoušek z pravé strany a Nýber z malého vápna hlavou otevřel skóre. V 10. minutě se dostal do šance i soupeř, ale nastřelil jen břevno. Ostrov měl další šance, které bohužel nedokázal využít. Soupeř zlobil hlavně dlouhými nakopávanými míči do vápna, kde měl silové hráče, kteří dělali problémy ostrovské obraně.

“ Zatím je to utkání vyrovnaný, je vidět, že ten soupeř má nějkou kvalitu. Vedeme 1:0 a myslím si, že jsme lepší, že si vytváříme větší šance. A věřím, že v tom druhém poločase potvrdíme a dneska vyhrajeme „, doufal trenér Ivan Filip.

Druhý poločas začal v podobném stylu jako ten první. Ve 48. minutě se ke slovu dostali opět domácí, Rašman s Matouškem získali napadáním soupeře míč a následoval centr do vápna na Nýbera, který se ani tentotkrát nemýlil a zvýšil stav utkání na 2:0. 100% šance Ostrova přišla v 53. minutě, Dušek běžel sám na bránu, ale nastřelil pouze brankáře. Zbytek zápasu si už domácí pohlídali a skóre 2:0 se tak neměnilo.

“ Tak nakonec to utkání jsme zvládli, vyhráli jsme 2:0 a myslím si, že jsme si to zasloužili a že jsme byli lepší o ty 2, 3 góly. Soupeř zlobil hlavně ze standarndních situacích a ty jsme zvládli a jsem rád, že jsme vyhráli „, řekl Filip.

Poslední říjnovou sobotu zajížděli fotbalisté FK Ostrov do Lomnice. Po poločase 1:0 podlehl Ostrov Lomnici 2:1 a zbytečně přišel o tři body. V tabulce krajského přeboru je díky lepšímu skóre i nadále v čele, druhá Lomnice má také 31 bodů a o vítězi po podzimní části tak rozhodne poseldní kolo první části, kdy Ostrov nastoupí proti čtvrtému týmu v tabulce krajského přeboru – Hvězdě Cheb.

Rubriky:  Sport Zprávy
Region:  Ostrov