Fotbalisté FK Ostrov se stále drží v čele tabulky

Fotbalisté FK Ostrov odehráli v sobotu 4. listopadu poslední zápas podzimní části. Nakonec vydřeli těsnou výhru 2:1 a tři body zůstaly doma.

Ostrovští hráči přivítali 3. tým tabulky FK Hvězda Cheb, který neokusil chuť porážky čtyři kola. Cheb chtěl potvrdit svoji kvalitu i v Ostrově. Domácí chtěli naopak výhrou potvrdit první místo v tabulce a v podzimní části soutěže se rozloučit s domácími fanoušky vítězstvím. FK Ostrov si od první minuty vytvářel velké šance a soupeř byl od začátku utkání pod velkým tlakem. V druhé minutě poslal Tolar centr na Nýbera, který zahodil velkou šanci. Další dvě velké šance přišli i ve 3. a 4. minutě. Další neproměněné šance domácích přišly také ve 14. a 18. minutě. V 18. minutě přišel trest od soupeře, který vstřelil první gól zápasu. Ostrov zaskočila obdržená branka a dostal se na pár minut do útlumu a hra se vyrovnala. Domácí se chytili až před koncem 2. poločasu, kdy soupeř fauloval Tolara ve vápně a Dušek z penalty srovnal na 1:1.

“ Tak první poločas je zatím 1:1, ale myslím si, že jsem měli vést od 3. minuty 2:0 a bylo úplně o něčem jiném. Dostali jsem branku z 18 metrů, z první střely, ale nakonec se nám to povedlo vyrovnat a věřím, že v druhém poločase to zlepšíme, dáme nějakého góla a vyhrajeme, důležitý tři body, aby byly „, uvedl trenér Ivan Filip.

Hned od druhého poločasu se ostrovští hráči snažili vstřelit branku, soupeř byl pod neustálým tlakem, ale dobře bránil. Hosté byli s výsledkem spokojeni a chtěli remízu udržet do konce zápasu. Domácí to nevzdávali a neustále tlačili. V 88. minutě nastřelil Tomáň hlavou tyč a vše rozhodl Dušek v 89. minutě krásnou střelou z poza vápna.

“ Tak nakonec se nám povedlo vyhrát 2:1, myslím si, že jsme si to zasloužili. V 89. minutě jsme to rozhodli, bylo to hodně vypjaté utkání, protože to bylo poslední podzimní utkání. Věděli jsem , že náš největší soupeř – Lomnice zaváhala, takže jsme chtěli vyhrát a Cheb byl třetí, takže jsme ho chtěli porazit, aby jsme šli hodně do čela, takže to se nám povedlo a jsme rádi „, radoval se Filip.

FK Ostrov se stal půlmistrem krajského přeboru, celkem získal 34 bodů a může se pochlubit skvělým skóre 66:9. Na druhém místě je zatím Lomnice, na třetím Baník Královské Poříčí.

“ Musím říct, že můžeme být spokojení po té podzimní části, vedeme tabulku a věřím, že natrénujeme na to jaro tolik, aby jsme vyhráli tu soutěž a postoupili do divizní soutěže. Tím bych chtěl i poděkovat našim divákům, kteří byli skvělí, podporujou nás a věřím, že nás budou podporovat i na jaře a potom i dál v další soutěži „, ukončil trenér Filip.

Rubriky:  Sport Zprávy
Region:  Ostrov