Fotbalisté FK Ostrov prohráli s pražsko Admirou

Ve 25. kole fotbalové divize A sehráli fotbalisté FK Ostrov vyrovnaný zápas s pražskou Admirou. Tři body nakonec doma nezůstaly.

V zápase začali lépe hosté, ale skvělá ostrovská obrana a gólman Süttö si se vším bez problémů poradili. První větší šance přišla v 10. minutě, naštěstí pražskému Kurkovi chyběly potřebné centimetry. Po pár minutách se ke slovu dostali i domácí, po Koberově centru měl gól na kopačce Diviš, ale zblízka minul. Ten samý hráč mohl skórovat i ve 23. minutě, ale nakonec z toho byla jen tyč. Hrál se rychlý fotbal z obou stran a nechyběly ani ostré zákroky. Čekalo se pouze na gól, který nepřišel ani po skvěle kopnutém rohu Tůmy.

„Myslím si, že hrajeme velice dobře, měli jsme veliké šance, 4 určitě 100%, potom ještě jednu další šanci. Škoda, že tam nedáme gól, je to 0:0. Uvidíme, jak to bude do 2. poločasu vypadat „, řekl trenér Ivan Filip.

Po změně stran měla první velkou šanci Admira a to díky přímému kopu kousek za hranicí velkého vápna. Zahálkovi se kop nevyvedl a míč šel mimo. Hra pokračovala daleko opatrněji než před přestávkou. V 69. minutě přišla nepříjemná situace pro domácí. Rašman ve vápně fauloval a rozhodčí nařídil pokutový kop. Marek Paťha se nemýlil a poslal Admiru do vedení. Výhru si pražané pojistili druhým gólem o 10 minut později. Zahálka přešel přes ostrovskou obranu a střelou na vzdálenější tyč překonal Sütta. Domácí se snažili změnit stav utkání, ale skóre se už neměnilo a Admira Praha zvítězila 2:0.

„Samozřejmě se mi to hodnotí velmi špatně, protože po 1. poločase jsme měli vést 1:0, měli jsme dát branky, ale 2. poločas jsme chtěli dát tu jednu branku a potom to ubojovat, ale dostali jsme smolnou branku z penalty na 1:0 a potom jsme to otevřeli, dostali druhou branku. Takže dneska jsme prohráli 2:0, ale nezasloužili jsme si tu prohru. Zasloužili jsme si něco víc, ale nevadí, jedeme dál, bojujeme „, dodal trenér Filip.

Rubriky:  Sport
Region:  Ostrov