Fotbalisté FK Ostrov porazili Viktorii Mariánské Lázně

Ve 29. kole divize A porazili fotbalisté FK Ostrov tým z M. Lázní a naděje na udržení v soutěži tak stále žije.

Cíl ostrovského mužstva před zápasem proti Viktorii M. Lázně byl jasný: zvítězit a získat 3 body. Do první šance se dostal ve 13. minutě domácí Tolar, ale hlavou přestřelil bránu hostů. Po pár vteřinách přišla nepřesná střela i na druhé straně. Ve 20. minutě po faulu na Novotného přišel na řadu rohový kop, na něj si vyskočil dlouhán Tůma a domácí fanoušci mohli slavit první gól v síti M. Lázní. Po 17 minutách byl ve vápně faulován Novotný, rozhodčí ani na vteřinu nezaváhal a nařídil pokutový kop. K němu se postavil Jakub Dušek a početné publikum se mohlo radovat po druhé. Do konce prvního poločasu si už domácí dvoubrankový náskok pohlídali.

“ Myslím si, že hrajeme velice dobře. První poločas se mi líbil, měli jsme ještě další akce, vedeme 2:0, věřím, že do druhého poločasu půjdeme s tím, abychom zvítězili udrželi si pořád nějakou šanci „, řekl trenér Ivan Filip.

Druhý poločas začal ve vysokém tempu a opět byl nepřehlédnutelný vysoký stoper Ludvík Tůma. V 52. minutě dostal přesnou přihrávku od Pachty a míč skončil již po třetí za zády mariánskolázeňského gólmana. I přes třígólový náskok domácích se hosté nevzdávali, v 80. minutě se prosadil střídající Holub, který překonal Sütta. Kontaktní gól nakopl Mariánské Lázně směrem dopředu a trochu pozapomněli na obranu. Toho využil Ondřej Nýber a pohlednou střelou zvýšil na 4:1. Téměř rozhodnutý zápas se snažili hosté ještě zkomplikovat. Naštěstí z toho byla už jediná branka a to v 87. minutě z kopačky Petra Holuba.

“ Tak samozřejmě jsme hlavně rádi, že jsme vyhráli 4:2, padlo hodně gólů. Myslím si, že můžeme být spokojení. Vytvořili jsme si další šance. Teď trošku ten závěr, těch 15 minut, kdy jsem soupeře dostali na koně. Ale myslí si, že jsem to zvládli, zasloužili jsme vyhrát a byli jsme lepší než soupeř „, sdělil trenér.

Díky výhře a zisku tří bodů se FK Ostrov udržel v kontaktu s Rokycany a Jankovem a naděje na udržení v divizi tak stále žije.

“ Tak samozřejmě stále žije, chtěli jsme uhrát i co nejvíce bodů, nevíme, jak všechno bude. Ještě bojujeme s těma dalšíma – Rokycanama a Jankovem. Takže určitě, pojedeme tam zvítězit a abychom si pořád zachovali nějakou tu šanci. Nevíme, co bude a uvidíme. Chceme bojovat až do konce – určitě „, dodal trenér Filip.

Rubriky:  Sport
Region:  Ostrov