Fotbalisté FK Ostrov porazili tým ze Žlutic

Fotbalisté FK Ostrov pokračují ve své krasojízdě. V sobotu 2. září převálcovali tým Žlutic 8:0. O týden později si doma poradili také s Chebem a nadále jsou lídrem tabulky.

Ostrov šel do domácího zápasu s tím, že chce potvrdit svoji neporazitelnost a udržet bezbrankové skóre. Soupeř nebyl zdaleka tak snadný, FC Cheb poslední dvě utkání také vyhrál a na průběhu zápasu to bylo znát již od prvních minut. Navíc se Ostrovu vůbec nedařila rozehrávka, zbytečně kazili a soupeř se dostával do brejkových situací, ve kterých naštěstí podržel domácí gólman Sütto. První šance přišla v 11. minutě, kdy se Ondra Nýber dostal z pravé strany za obranu brankáře, ale neprostřelil. Ve 31. minutě nastřelil Klaus tyč a následně dorážkou z malého vápna Diviš promarnil 100% šanci a přestřelil. Také soupeř měl několik šancí, které neproměnil a tak po prvním poločase byl stav utkání 0:0.

“ V prvním poločase se nám zatím moc nedají, je to 0:0, doufám, že se zlepšíme v té hře. Nedaří se nám přihrávka, odráží se od nás balony, ta kombinační hra se nám taky moc nedaří. Takže věřím, že v druhém poločase to zlepšíme a dáme nějakou branku „, řekl trenér Ivan Filip.

V druhém poločase domácí zlepšili rozehrávku a soupeře dostávali více pod tlak. V 52. minutě doslova vlétl do vápna Nýber, hlavou zakončil a otevřel skóre zápasu. V 71. minutě si Liška poradil s obranou hostů, přesně přihrál na nabíhajícího Nýbera, ten se nemýlil a vstřelil svoji druhou branku. Zbytek zápasu si Ostrov pohlídal, snažil se především uhrát nulu a to se povedlo. FK Ostrov je v tabulce krajského přeboru s 15 body a skóre 25:0 jasným lídrem soutěže.

“ Nakonec jsme vyhráli 2:0, jsme za to rádi. Dneska se nám to utkání moc nedařilo, ale i takový jsou utkání, vydřeli jsme to a noakonec 2:0, zasloužili jsme si to, že jsem vyhráli, že jsme byli leší o ty dva góly. A jsem rádi, že jedeme na tý vítězný šňůře „, dodal trenér Filip.

Rubriky:  Sport Zprávy
Region:  Ostrov