Fotbalisté FK Ostrov porazili FC Karlovy Vary

Derby mezi odvěkými rivaly Ostrovem a Karlovými Vary vyzněl lépe pro domácí. V pětigólové přestřelce měl poslední slovo ostrovský Matoušek a důležité tři body zůstaly doma.

Fotbalisté FK Ostrov odehráli v sobotu 27. května velmi důležité utkání na domácím hřišti proti mužstvu 1. FC Karlovy Vary. Ztráta tří bodů by pro Ostrov znamenala téměř jistý sestup zpět do krajského přeboru. Oba týmy začaly ve velmi vysokém tempu. Velká první šance přišla ze strany hostů a hned skončila gólem. Dřížďal přešel přes soupeře a sám před brankou zušeně překonal domácího gólmana Sütta. O sedm minut později se ke slovu dostali také ostrovští. Novotný poslal skvělý centr na připraveného Rašmana a rázem bylo vesleji. Ve 30. minutě udělal radost domácím fanouškům Jakub Diviš, který pálil od hranice velkého vápna a střela skončila v odkryté bráně. Stav 2:1 po 1. poločasu sliboval ještě skvělou podívanou.

“ Myslím, že po prvním poločase můžeme být spokojení, hrajeme velice dobře. V                11. minutě jsem sice dostali gól, prohrávali jsme, ale otočili jsme to na 2:1 a věřím, že do     2. poločasu půjdeme na té vítězné vlně a dneska vyhrajeme „, doufal trenér Ivan Filip.

V druhém poločase začali lépe hosté, byli aktivnější a to se jim vyplatilo, v 64. minutě si na Skalův centr naběhl Martin Psohalvec, který upravil stav utkání na 2:2. Po vyrovnávacím gólu se hra přelévala z jedné strany na druhou a čekalo se, který z týmů udeří jako první. Do velké šance se dostal Karlovarský Psohlavec, ale Sütta nepřekonal, úspěšný nebyl ani Pachta. Nakonec se hrdinou zápasu stal domácí Martin Matoušek, v 81. minutě se nemýlil a zvýšil stav utkání na 3:2. Posledních 10 minut si už ostrovští hosty pohlídali a vítězství si vzít nenechali.

“ Tak samozřejmě dneska skvělá atmosféra, 600 lidí bylo, takže výborný zápas z naší strany, úplně perfektní. Měli jsme spoustu dalších šancí, takže jsme si zasloužili vyhrát. Vyhráli jsem 3:2, padalo hodně branek, jsem spokojení. Pořád je o co hrát „, konstatoval trenér Filip.

Ostrovský tým zvládl karlovarské derby na výbornou a zisk tří bodů byl v jejich situaci velmi důležitý. V tabulce krajského přeboru je FK Ostrov stále na 15. místě se ztrátou jednoho bodu na Jankov, na 14. Český Krumlov ztrácí 4 body.

“ Takže tím utkáním, že jsem vyhráli, tak stále žijeme, udrželi jsme se v dosahu, tak máme do konce sezóny o co hrát. Příští týden jedeme do Krumlova, to bude hodně těžký, je to mužstvo, které se zachraňuje s námi. Bude to velmi důležité utkání, pak jsou to Mariánské Lázně, pak jedeme do Malše. Tímto zápasem jsme se dostali do hry. Chtěl bych klukům poděkovat, protože to byla krásná práce, poprali se s tím „, dodal předseda klubu Pavel Bursík.

Rubriky:  Sport Zprávy
Region:  Karlovy Vary Ostrov