Fotbalisté FK Ostrov jsou i nadále v čele tabulky krajského přeboru

Fotbalisté FK Ostrov utržili první porážku v sezóně. S Františkovými Lázněmi odehráli vyrovnaný zápas, který skončil remízou 5:5. Po penaltovém rozstřelu byli úspěšnější domácí a FK Ostrov přišel o první body.

Ostrov po zaváhání ve Františkových Lázních chtěl doma opět vyhrát a potvrdit pozici lídra krajského přeboru. To se vydařilo 100% a diváci opět viděli vysokou výhru. Hned od první minuty bylo znát velké nasazení domácích hráčů, soupeř z Citic měl s hrou ostrovských velké problémy. V 6. minutě po rohovém kopu otevřel skóre zápasu Diviš. V 9. minutě zvýšil na 2:0 Dušek střelou z 20 metrů. Ve 28. minutě zatáhl Vrba míč po pravé straně, přes Nýbera prošel míč na volného Diviše, který se nemýlil. Ve 36. minutě zvyšoval Nýber na 4:0. Ve 39. minutě přišel na řadu další rohový kop, Tolar přesně zakončil. Stav 1. poločasu upravil na 6:0 Jula Horváth střelou z 30 metrů.

“ První poločas vedeme 6:0, myslím si, že o zápase je rozhodnuto. Ještě v tom druhém poločase budeme chtít přidat další branky, protože lidi přišli zase na nás, i v takové zimě. Takže věřím, že dáme další branky „, řekl trenér Ivan Filip.

Druhý poločas nezačal pro hosty vůbec dobře, hned v první minutě si dali vlastní gól. Od 55. minuty začala gólová nadílka ze strany domácích. V 55. minutě zvyšoval na 8:0 Diviš, o 4 minuty později šel Nýber sám na branku, obešel gólmana a zakončoval do prázdné brány. V 76. minutě dal 10. gól domácích z 20 metrů Daniel Horváth. O minutu později dal svůj 4. gól v zápase Diviš. Matoušek přidal v 83. minutě 12. gól a na konečných 14:0 ukončil utkání dvěma góly Klaus. Ostrov ukázal opět svoji sílu a připsal si zasloužené tři body.

“ Samozřejmě ten soupeř na nás nestačil, absolutně. Ještě se jim zranil jeden hráč, takže oni dohrávali v 9 – 10 lidech. Takže byla otázka, kolik jim dáme, nakonec takový vysoký skóre 14:0. Celý mančaft to vzal zodpovědně, nechtěli jsme zase utržit branku a myslím si, že to mluví za vše“, zhodnotil trenér Filip.

Po devíti kolech je FK Ostrov i nadále v čele tabulky krajského přeboru s 25 body a skóre 58:5.

“ Teď nás čekají určitě 4 utkání, jedeme do Nejdku, to je derby okresní. Potom máme Nové Sedlo a to Nové Sedlo, vždycky je to vyhecované utkání jak od diváků, tak i od hráčů. Takže slibujeme si větší náboj a vynikající utkání „, dodal trenér Ivan Filip.

Rubriky:  Sport Zprávy
Region:  Ostrov