Fotbal Ostrov vs. Žlutice

Druhý zápas jarní části mají za sebou fotbalisté FK Ostrov. Ani tentokrát nenechali nikoho na pochybách a TJ Sokol Žlutice porazili vysoko 9:0.

Ostrovští fotbalisté přivítali v sobotu 31. března soupeře z druhé poloviny tabulky. Na podzim porazili Žlutice na jejich hřišti 8:0. Převaha Ostrova se potvrdila i v tomto utkání. Z důvodu špatného počasí se zápas opět hrál na umělé trávě. Domácí vstoupili do zápasu aktivně, hosté měli problém bránit rychlé ostrovské útočníky. V 7. minutě vystřelil Jan Tolar prudkou střelu z 20 metrů a brankář neměl čas ani zareagovat. Stejný hráč měl šanci zvýšit na 2:0 z pokutového kopu, bohužel neproměnil. O dvě minuty později nastřelil Jakub Dušek tyč. V 19. minutě dorážel v malém vápně Zbyněk Vondráček, tentokrát byla střela přesná. Na 3:0 zvyšoval Ondřej Nýber ve 32. minutě, o dvě minuty později šel Nýber sám na branku, obešel i brankáře a přidal 4. gól do sítě hostů. Ve 38. minutě došlo k rychlému přečíslení, kdy hráči Žlutic nestačili zareagovat na nabíhajícího Jakuba Duška, který poslal přesný centr na nabíhajícího Dana Horvátha, ten se nemýlil a uzavřel poločasové skóre na 5:0.

Přestože bylo o výsledku rozhodnuto, Ostrov byl neustále aktivní a vytvářel si další šance. V 52. minutě poslal Jula Horváth kolmou přihrávku na nabíhajícího Nýbera a Ostrov vedl už 6:0. V 70. minutě vystřelil z 18 metrů Jindřich Pachta a zvýšil na 8:0. Ondřej Nýber byl k nezastavení, po přihrávce Jakuba Vrby vstřelil svoji čtvrtou branku v utkání a upravil stav na 8:0. V 90. minutě naběhl do vápna Filip Tomáň a po přihrávce od Zbyňka Voráčka uzavřel skóre na konečných 9:0.

Rubriky:  Sport